Defne Joy Fosterı rahmetle anıyoruz....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o çocuk büyüyünce annesinin adını google a yazdığında böyle şeyler okumasın allah rahmet eylesin deyip geçin arkadaşlar..
:good:

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah rahmet eylesin deyip geçin diyen arkadaslar var Allah Affetsin diyorum
Neden karşı görüşlere saygı duymuyorsunuz evet Defne'nin çocuğu ilerde google a annesini sorar üzülür diye biseyler yazamıyoruz peki o haberi izleyen çocuklarımız o ağlamalara bakıp ya bu olanların doğru, ahlaki, olağan şeyler olduğuna inanırsalar ne yapacağız
Defneye acımam o adama da acımam Defnenin kocasına hiç mi hiç acımam adam saat 04:00 de karısını merak etmez mi ?
Alkol alan alır epeyde hoca alim varmış forumda ayrı dava ama Defneye üzülelim diye de kimse kimseye baskı yapmasın insan 20 sene sonra çocuğum google a adımı yazar diyorsa o saatte bebeğinin yanında durur benim 2 tane çocuğum var anne annelerine bırakınca bile aklım çocuklarımda kalıyor evli çocuklu arkadaslar bu durumu iyi düsünsünler derim

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah rağmet eylesin

bu ülke müslüman bir ülke haliyle ölüm şekli bazı muhafazakar kesimden insanları rahatsız etmiş olabilir bunuda anlayışla karşılamak lazım..

esasen her görüşü anlayışla karşılamak lazım olayın şekli rağmetlinin ölümünün önüne geçdi buda kötü oldu yani evinde rağmet etseydi sanırım hakkında sayfalarca çok güzel şeyler yazılırdı her kesimden ama ölüm şekli ne yazık ki bazı kesimlerin tepkisini onların inanç hayata bakış açısı açısından tepkilerini çekdi.

bende üzüldüm sonra susmayı düşündüm ama gazetede evine gittiği adamın ifadesini okuyunca çok daha fazla üzüldüm orda şöyle bir yazı vardı taksiye binene kadar ismimi bile sormadı yazmış .. aklım almadı kimse kusura bakmasın ama bu tatışılır konuşulur

ölünün arkasından konuşmayla bir ilgisi yok bu işin.. ortada çok büyük bir problem var ve insanlar bu problemi çözebilme amaçlıda konuşuyor çünkü söylenenlerde çelişkiler açıklıklar var..

doktor diyorki çok ağır hastanelik doktor muşayedesi altında bir astım varsa birinin bu insan astımdan ölebilir.. defne joy da bu yokdu diyor normal astımdan kimse ölmez diyor.. yani olay çelişkilerden geçilmiyor böyle bir olayda birileride susun kapayın çenenezi diyemez ortada bir sürü soru işaretleri var.. birileri diyorki adam niye ambulans çağırmadı.. diğeri diyorki defne tarlabaşında bardan çıkmış nişantaşındaki 10 dakka mesafelik evine gitmek varken hiç tanımadığı ismini bile bilmediği biriyle nasıl olurda göztepeye taa karşıya gider.. işde insanlar bundan konuşuyor kimse defne joyun arkasından kötü bir laf etmiyor yada bir şey demiyor olay ölümün şekli insanlar bunun hakkında konuşuyor.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Aslinda tartismanin cok basit aciklamasi var. Guzel-cirkin ile dogru- yanlis farkli seylerdir. Ikisini birbirine karistirmamak lazim. Defnenin arkasindan Hincal Uluc un soyledikleri dogru, ama guzel degil. ( Isin acikcasi bende Hincal tarzinda dusunuyorum ). Diger grubun olenin arkasindan kotu seyler soylenmez mantigiyla yaratilan Defne imaji guzel ama dogru degil (basindan okuduklarim kadariyla ).
Sonucta yorum getirirken yorumcunun hangi pencereden baktigi onemli. Pencereler karisinca tartisma cikiyor.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her kez zaten ölümünün şekli üstüne yorum yapıyor çok açıklar çok çelişkiler var sorulan sorular var ama cevapsız yanıtlar var.. ben hiç bir yerde defne joy fosterın arkasından kimsenin kötü bir laf ettiğini görmedim hıncal uluçun su testisi lafı dışında oda bence çok kaba yanlış bir laf her ne kadar bende o yazısına katılsamda daha yumuşak bir üslupla yazabilirdi.. rağmetliye dokunmadan laf etmeden..

o yüzden ölenin ardından konuşulmaz derken kimsenin ölenin ardından konuşduğu yok ölümün şekli hakkında konuşuyor insanlar buda bence konuşulmalıki olaydaki cevapsız bir çok soru ve çelişki açıklığa kavuşsun.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olayın iç yüzü çok basit aslında,

olay Defne'nin değilde x isimli bir şahsın başına gelmiş olsaydı çok daha farklı ve siddetli yönde haberler dönecekti.

Fakat olaydaki başröl Defne olduğu ve hepimiz Defne'yi sıcak, samimi ve içten kişiliği ile tanıdığımız için ağır eleştirileri kaldıramıyoruz.

Konuyu da daha fazla uzatmaya gerek yok bence.

Tartışma platformu oluşturmak saçma bu konuyla ilgili, hem de bu kadar tartışılcak konu varken ülkemizde.

keskinli_ali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
empati yapmak lazım kocasının yerinde olmayı kim isterdi hele o çucugun yerinde olmayı hiç istemezdim çocuk 18 aylık daha sütten bile belkide kesilmemişitr taşıyamayacağımız mesuluyetleri almamalıyız allah rahmet eylesin günahlarını affetsin kimseninde başına böyle bişey vermesin

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ohhh iyi olmuş yazında rahatlayın arkadaşlar.. Hepimiz o kadar doğruyuz ki!! Hiçbirimizin bir yakını asla yanlış birşey yaşamamıştır aslada yaşamaz!!

Ölürken son içtiğimiz şey zemzem suyu,son sözümüzde kelime-i şahadet olacak.Tabi tabi eminim!! Yazmadan önce bir aynaya bakında öyle yazın lütfen

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ohhh iyi olmuş yazında rahatlayın arkadaşlar.. Hepimiz o kadar doğruyuz ki!! Hiçbirimizin bir yakını asla yanlış birşey yaşamamıştır aslada yaşamaz!!

Ölürken son içtiğimiz şey zemzem suyu,son sözümüzde kelime-i şahadet olacak.Tabi tabi eminim!! Yazmadan önce bir aynaya bakında öyle yazın lütfen

konuyu nereye getirdiniz tebrik ederim ben diyorumki toplumun gözü önünde olan bir şahıs bunları yapmaması lazım diyorum bunlar yanlış şeyler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...