Defne Joy Fosterı rahmetle anıyoruz....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüh ya şu konu yüzünden mahmut hoca abimiz forumdan ayrıldı.değdimi yani? tanımadığınız etmediğiniz biri öldü diye burdaki bi abimizi kaybetmeye.

üşüyoruz reis...geri dön.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi herzamanki gibi yaşının olgunluğunda yorumlar yapıyorsun tebrik ederim bu konulara bende üzüldüm küçücük bebek bir eş.... ama en azından nasıl ve nerede öldüğü aksettirilmese çok daha iyi olurdu abi bu tip yanlış ilişkilerin sıradan ve normal bir olay gibi aksettirilmesi beni beni çok üzüyor hepimizin oğlu kızı bu televizyonları izliyor zaten malum dizilerde de aynı temalar işleniyor ben çok ama çok rahatsızım
Uğur, hep hayat acımasızdır deriz ama insanların bu hayatdaki rolünü hep ikinci plana atarız. Ben bir insanın birisini eleştirirken kendisini unutmasına karşıyım. Ölen kişi bir süre sonra unutulur ama arkasında kalanlar bir ömür boyu hak etmedikleri sorulara maruz kalırlar. Bugün 1,5 yaşında olan o günahsız çocuk eminimki 15-20 sene sonra bu haberleri okuyunca çok yıpranacak, annesinden nefret duyacaktır. Belki aile parçalanmak üzereydi, belki anne sorumsuzca onu eve bırakıp dışarı çıktı, bizler bunu bilemeyiz ama tek bildiğim bir şey var o el kadar çocuğun hiçbir günahı yok. O nedenle biraz sağduyu demek istedim. Hatırlarsan T.Saylan için bir kardeşimiz "geberdi, iyi oldu" dedi, üstelik belki de hiç tanımadığı, bir yerde karşılaşmadığı bir insan için. Bir müslümana böyle bir yorum yakışır mı? Hiç tanımadığımız bir kişinin cenaze namazına katıldığımızda hoca efendi sorunca "merhumu iyi bilirdik, hakkımızı helal ediyoruz" demiyormuyuz. İşte bizim dinimiz böyle hoşgörülü. Diğer yandan örf ve adetlerimiz konusunda H.Uluç'a sonuna kadar katılıyorum.

Son düzenleme:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah taksiratını affetsin, geride kalanlara sabırlar versin, dini bilgisi yetersiz olmasına rağmen yorumda bulunan arkadaşlar da google den dini bilgileri araştırıp öğrenip öyle yazsınlar, herkes kafasına göre doğru yanlış bakmadan, düşünmeden , araştırmadan yazmasın, neticede konuşulan konu hassas. Ayrrıca Para ile imanın kimde olduğunu veya olmadığını ancak Allah bilir. Bizler yargılayıcı değiliz, yargılayıcı mutlak güç sahibi Allah tır, neyin günah olduğu, neyin olmadığı apaçık bellidir, bu konuların tartışılmasına da gerek yok, isteyen araştırır öğrenir, ister uygular, isterse uygulamaz, bu kişinin hür iradesine bağlıdır. İslam dininde zorlama yoktur, Allah herkese akıl vermiş, yol göstermiş, isteyen o yolda gider, istemeyen gitmez. Saygılarımla.

arcatoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah o tatlı melez bebeğine ömür ve sağlık versin... anasız kaldı yavrucak, ben üzülürüm de ona üzülürüm...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
defne hem bedenen hem ruhen aramızdan ayrıldı ama kocası şuan canlı bir ceset, nedenmi rahmetli ölmeden önce barda tanıstıgı adamın evine gidip alkol almaya devam ediyor üstelik gittigi kişide sözde dindar bi adamın oğlu.

burada üzülecek ilk kişi rahmetlinin kocasıdır.
aramızda midesi o kadar geniş olup durumu kabul edebilen insanlar varmı gercekten??

Nida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nidasan.com
Çok sevdiğim bir arkadaşımdı ve gerçekten bende haberi duyunca şok oldum. Cenazesine katıldım ve hiç kolay değil bu kadar genç yaşta birini kaybetmek. Allah kalanlara uzun ömürler versin. Diğer konularla ilgili yorum yapmamız da çok doğru değil. Toprağın bol olsun Defne'm...

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
defne hem bedenen hem ruhen aramızdan ayrıldı ama kocası şuan canlı bir ceset, nedenmi rahmetli ölmeden önce barda tanıstıgı adamın evine gidip alkol almaya devam ediyor üstelik gittigi kişide sözde dindar bi adamın oğlu.

burada üzülecek ilk kişi rahmetlinin kocasıdır.
aramızda midesi o kadar geniş olup durumu kabul edebilen insanlar varmı gercekten??

"O gün yada gecede yoktunuz, o evlilik ilişkisinin sınırları karşılıklı ne idi bilmiyorsunuz ya da diyelim ki dediğiniz gibidir..Ölü arkasından konuşulmaz diye bir öğreti vardır bu toplum örf adetinde, bence bunu çiğneyerek yaptığınız asıl kabul edilir değildir,Lütfen biraz daha dikkat edelim arkadaşlar...Allah Rahmet eylesin bir genç kadın ve bir anne vefat etmiştir:(."

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Defne ile ilgili olumlu görüşlere katılıyorsunuz da neden olumsuz görüşlere saygı duymuyorsunuz :rolleyes: Herkes fikrini söylüyor. Toplumumuzdaki hastalık foruma da yansıyor tabi. Görüş ne olursa olsun zıt görüşlülere karşı bir linç yaklaşımı sergileniyor. Biraz daha hoşgörülü olmak lazım.İsteyen istediği gibi eleştirsin, yazsın forum kuralları çerçevesinde, ne olacak ki ? Belki farklı şeyler öğrenilir.

Ölenin arkasından konuşulmamalı mı acaba gerçekten? Cenaze namazında bulunanınız varsa bilir "merhumu/merhumeyi nasıl bilirdiniz" diye soruluyor, cemaatten yanıt alınıyor. Cevap olarak "ölünün arkasından konuşulmaz hoca efendi" mi deniliyor :rolleyes: Veya konuyla ilgili söylemiyorum ama çok kötü biri öldü diyelim, yaşarken sövüp sayıyordunuz, ölünce sevip sayıp rahmetle anmak zorunda mısınız ? Tabi herkes kendi nezaket sınırları çerçevesinde konuşur orası ayrı ama çok ta abartmamak lazım bence ölünün arkasından konuşmama mevzuunu.

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o çocuk büyüyünce annesinin adını google a yazdığında böyle şeyler okumasın allah rahmet eylesin deyip geçin arkadaşlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...