Debriyaj'da boşluk var sanki..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Debriyaj'da boşluk var sanki..

goxb link' Alıntı:
Benim debriyaj pedalında tınlama sesi ile birlikte bu boşluk vardı. Ankara'da Opak servisi debriyaj yayını tekrar konumlandırdı, yani sadece yerini değiştirdi ve şu an ne boşluk ne tınlama kaldı. Sizdeki boşluk için faydalı olur mu bilmiyorum. Ben tınlama şikayeti ile girmiştim servise boşluk önemli değildi ama ondan da kurtulmuş oldum.

Debriyaj yayını yeniden konumlandırmak için çok parça sökülmesi gerekiyor mu?Tahmini kaç dakikada yapıyorlar.
Geçen hafta vites mekanizması ayarlatırken sorduğumda debriyaj yayı işlemi uzun sürüyor dediler.Başka biri bilirsen kısa sürüyor dedi.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
[quote author=goxb link=topic=1406.msg30067#msg30067 date=1304501445]
Benim debriyaj pedalında tınlama sesi ile birlikte bu boşluk vardı. Ankara'da Opak servisi debriyaj yayını tekrar konumlandırdı, yani sadece yerini değiştirdi ve şu an ne boşluk ne tınlama kaldı. Sizdeki boşluk için faydalı olur mu bilmiyorum. Ben tınlama şikayeti ile girmiştim servise boşluk önemli değildi ama ondan da kurtulmuş oldum.

Debriyaj yayını yeniden konumlandırmak için çok parça sökülmesi gerekiyor mu?Tahmini kaç dakikada yapıyorlar.
Geçen hafta vites mekanizması ayarlatırken sorduğumda debriyaj yayı işlemi uzun sürüyor dediler.Başka biri bilirsen kısa sürüyor dedi.
[/quote]
Opise 4 sefer girdim yağlayıp yağlayıp gönderdiler. Opaka telefon ettim, onlar GM Türkiyeyi arayıp, ne yapacaklarını öğrenip bana döndüler 1 saat sonra. Opak ilk defa benim araca uyguladığı için biraz uzun sürdü. Beklemekten sıkıldığım için ayrıldım fakat tahminimce 1-1,5 saat sürmüştür. 5 kişi aracın pedal seti uğraşıyordu son gördüğümde. 3 hafta oldu şu an çok çok memnunum, debriyaj pedalım 1 sene sonra normale döndü. Bu işten çıkardığım ders; araç önemli değil, servis önemli. Bu arada fren disklerine parmağımla dokununca pürüzlü bir yüzeyle karşılaşıyorum ve fren pedalım da hafif hafif titremeye başladı. Heralde diskler çizildi. Yoruldum arkadaşlar ya, bu araç çok yordu beni.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu kadar sorunlarla karşılaşınca diyorum acaba benim araçtada disk çizilmesi varmıdır, fanda bi problem varmıdır şu varmıdır :) düşünüp duruyorum  walll
Gerçi şimdilik tek sorunum debriyaj daki boşlukk, onuda servisten bi cumartesi randevu alıp gitmek istiyorum. şu aralar plaka değişimi ile uğraşıyorum sanırım haftaya randevu alrım. Bi göstermekte fayda var artık telimi düzeltecekler başka birşeymi yapacaklar gelip kullanıcı hatası garanti kapsamında olmaz demesinlerde.. Birde 15.000 bakımında checkup yaptık dediler neyi kontrol ediyolarsa artık.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla benim debriyajda tınlamayı bir türlü halledemediler boşlukta olmuştu ayrıca direksiyonda frenlemede acayip titremeye başlamıştı benimde canım fena halde sıkılmıştı şimdi yine hatırladım bunları okuyunca..