debriyaj teli kopması

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
benim aracım corsa b 1 yılda 3. debriyaj telini taktım eski tel 6 yıldan fazla gitti
hatta bazen debriyaja basınca tel demetinden 1 tanenin tık diye kırılmasından anlıyorum dün bakınca yarısı kopmuş gördüm yeni aldım tam pedalın ordan tepeden metalin dibinden kırılıyor bende o dibe güçlü bir japonla dolgu yaptım bilmiyorum nasıl olacak önerisi olan varsa esirgemesin
https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjoufXTl-7WAhXDChoKHfldCuAQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.parcatreni.com%2Fopel-corsa-b-debriyaj-teli-2950.html&psig=AOvVaw2YBgkz8N-OSeZh5NKeX5S3&ust=1508004009963352

[url=https://hizliresim.com/DyJbEm][/URL]
bu resimdeki tamir ettiğimdir

Son düzenleme:

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Bende de 2000 Corsa var. 6 ay içinde bende 2 defa değiştirdim. Sonuncu geçen hafta Ankara Sıhhiye köprüsünde yaşandı. Cevapları bende merakla bekliyorum. Son değiştirdiğim vatandaş abi bu made in germany bişey olmaz falan yaptı ama ben hiç sanmıyorum bu işin germany ile çözüleceğini bence kronik bir sorun gibi geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
* Kullanılan tel orijinal mi yoksa kalitesi tartışılan (satıcıların dediklerine inanmayın) yan sanayimi.
* İlla bir takviye yapılacaksa bana göre japon yapıştırıcısı ile dolgu yapmak zayıf kalır, onun yerine çift karışımlı 404 plastik çelik veya sunfix gibi daha dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
* Kullanılan tel orijinal mi yoksa kalitesi tartışılan (satıcıların dediklerine inanmayın) yan sanayimi.
* İlla bir takviye yapılacaksa bana göre japon yapıştırıcısı ile dolgu yapmak zayıf kalır, onun yerine çift karışımlı 404 plastik çelik veya sunfix gibi daha dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır.

ustam benim kullandığım pattex aktivatörlü olanı yani fısfıslı deniyor hatta o dibe birazda tel sardım (ataç teli) mukavemeti artsın diye
kablo 25 tl

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hızlı yapıştırıcı denen ürün. Bence hareketli bir yerde (ahşap malzemeler hariç) bu tür yapıştırıcılar başarılı olmuyor :(

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hızlı yapıştırıcı denen ürün. Bence hareketli bir yerde (ahşap malzemeler hariç) bu tür yapıştırıcılar başarılı olmuyor :(

mantıklı
yapıştırdım birkere bakalım
hatta 5-10 krş büyüklüğündeki bir pulu yandan kesip kopan dibe koymayı düşünüyorum çünkü pedaldaki mekanizma arası biraz açık ve bu kopan parça tam o boşluğun üstünde düz durmuyor eğiliyor buda dipte çelik telin yana gerilerek kırılmasına sebep oluyor
[url=https://hizliresim.com/Gy3Rov][/URL]

bu yedek teldeki uygulamamdır

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet oldu arkadaşlar arabadakinede aynısını taktım ve çok güzel oturdu deneme moduna geçtim kullandıkça sorun çıkarsa paylaşırım

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet oldu arkadaşlar arabadakinede aynısını taktım ve çok güzel oturdu deneme moduna geçtim kullandıkça sorun çıkarsa paylaşırım

2401b38e264dcfec1ffb209ba69bb5cf.jpg

Bende benzeri bir uygulama yaptım çift somun attım kesim yönlerini zıt çevirdim bükülmeye karşı direnç sağlamak için. Fikir için teşekkürler. Bu sorunumuzu çözecek bence.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim şu an a kadar herşey güzel gacur gucur seslerde kesildi çok şükür.