Debriyaj bilyasıyla alakalı yardım

thetick

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler.. bir konuda yardıma ihtiyacım var. dün arabayı bakıma soktuk tanıdık bir nissan servisine opel asra g kasa garanti olmadığı için tanıdık diye orda yaptırdım. faka baskı balata değişirken debriyaj rulmanı kimiside debriyaj bilyası diyo herneyse. baskı balata bilya hepsi değiştikten sonra lif indi ve debriyajın havasını alırken çat diye bir ses geldi ve motordan yağ akmaya başladı tekrar debriyaj pompaladıkça yağ akmaya başladı debriyaj bilyası patladı dediler. parçayı aldığım yere danıstım bu olay montaj hatası garantıye girmez dedi. şimdi benim ne yapmam gerekiyo tanıdık diye bizemi gircek bi bilya dahamı almam gerekiyor. yoksa yaptırdıgım yere ben sağlam werdım senmı karşıla demem lazım bu şekilde soledıgımde getirğin parça yan sanayi dedi usta başı dedim çıkan parçayla aynı die yarın açılcak motor tekrardan. ne yapmam ne şekilde davranmam gerekiyor yardımcı olurmusunz..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yan sanayii parçayı siz alıp, Opel olmayan bir servise taktırırsanız, yapacak birşey de yok aslen. Geçmiş olsun. İki taraf arasında gidip gelirsiniz, bir sonuç alacağınızı sanmıyorum. Bana da montaj hatası geldi, araçta yük yokken, araç yürümeden bile kırıldıysa.

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun öncelikle aracınızın başına böyle bir şey gelmiş olması çok üzücü :(
Sorununuz ise parçayı satın aldığınız firma ile olanları detaylı bir şekilde anlatarak durumunuzu izah edin..Orijinal parçanızla aynı kalite ve ölçülerde doğru parça satmışlarsa montaj hatası diyebilirler,eğerki parça farklı ise kesinlikle geri verip kendi aracınıza uyan rulmanı size tekrar temin etmeleri gerekir..
Parça doğru ise bence yapacak birşey yok..Tanıdık diye gitmişsiniz serviside zorlayamazsınız bu konuda, Nissan servisi diyorsunuz..
Bana kalırsa burda montaj hatası var,parça yansanayide olsa takar takmaz ses gelip yağ akıtmaya başlamazdı gibime geliyor..
Öncelikle rulmanı söküp orijinaliyle karşılaştırın derim,belki bu şekilde işin içinden çıkabilirsiniz..
Tekrar geçmiş olsun..

thetick

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yan sanayii parçayı siz alıp, Opel olmayan bir servise taktırırsanız, yapacak birşey de yok aslen. Geçmiş olsun. İki taraf arasında gidip gelirsiniz, bir sonuç alacağınızı sanmıyorum. Bana da montaj hatası geldi, araçta yük yokken, araç yürümeden bile kırıldıysa.
şöyle söyliyim çıkan parça Luk marka bilya benim aldığım bilyada Luk yanlış bir parça değil çıkan parçanın aynısı yani. ne yapsam bilemedim gidip hır gür çıkartıcam tanıdık diye rezillikte yapmak istemiyorum alenen usta hatası hatta başındaydım yani havasını alırken içerdeki adamın debriyaja basmasıyla çat die ses geldi. D: ilginize tesekkurler.

Son düzenleme:

thetick

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun öncelikle aracınızın başına böyle bir şey gelmiş olması çok üzücü :(
Sorununuz ise parçayı satın aldığınız firma ile olanları detaylı bir şekilde anlatarak durumunuzu izah edin..Orijinal parçanızla aynı kalite ve ölçülerde doğru parça satmışlarsa montaj hatası diyebilirler,eğerki parça farklı ise kesinlikle geri verip kendi aracınıza uyan rulmanı size tekrar temin etmeleri gerekir..
Parça doğru ise bence yapacak birşey yok..Tanıdık diye gitmişsiniz serviside zorlayamazsınız bu konuda, Nissan servisi diyorsunuz..
Bana kalırsa burda montaj hatası var,parça yansanayide olsa takar takmaz ses gelip yağ akıtmaya başlamazdı gibime geliyor..
Öncelikle rulmanı söküp orijinaliyle karşılaştırın derim,belki bu şekilde işin içinden çıkabilirsiniz..
Tekrar geçmiş olsun..
parçayı aldım normalde servise getirdim ilk başta yanlış çıktı çıkan rulmanı aldım sağ olsun parçacıda çok ilgilendi kendisi benim aracımdan çıkan rulmanın aynısını getirdi. yani parçada her hangi bir farklılık söz konusu değil. şöyle bi durum da daha öncedende debriyajımı aynı yer değiştirmişti böle bişi olmadı yani. ilginize teşekkürler.

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tanıdığınız servisi bence zorlamayın,adamlar belkide sizi kırmamak için bu işe kalkıştılar yaparız diye, yapamadılar.Dost işi böyledir,yaparsan razı olsun,yapamadınmı canın sağolsun..İnsan kaybetmekten iyidir bence.. :good:
En azından aracınızı tanıdıkları bir opel servisine çektirmenize yardımcı olsunlar şu raddede bence en sağlıklısı ;)
Zaten markada uyuşmuyor,resmiyetede dökemezsiniz..Aslında orda o aracın olmaması gerekirdi derler size..Siz suçlu çıkabilirsiniz sonunda..

thetick

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tanıdığınız servisi bence zorlamayın,adamlar belkide sizi kırmamak için bu işe kalkıştılar yaparız diye, yapamadılar.Dost işi böyledir,yaparsan razı olsun,yapamadınmı canın sağolsun..İnsan kaybetmekten iyidir bence.. :good:
En azından aracınızı tanıdıkları bir opel servisine çektirmenize yardımcı olsunlar şu raddede bence en sağlıklısı ;)
Zaten markada uyuşmuyor,resmiyetede dökemezsiniz..Aslında orda o aracın olmaması gerekirdi derler size..Siz suçlu çıkabilirsiniz sonunda..
valla aynı söylediğniz gibi olucak heralde ama malum öğrenci halime baya bi masraf oldu zaten bidaha töğbe yani asla ve asla.. :D

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Baskı balata ve debriyaj hidrolik bilyası LUK ise orjinal parçadır.
Ama bizim başımızada geldi daha önce. Aldığınız baskı balata seti de LUK muydu.
Orjinal Luk baskı balata seti takılıp bilyada Luk takılırsa sorun olmuyo ben çok denedim ama montajda da bi kaç dikkat edilecek şeyler var.
Örneğin volant taşlama yapıldıysa yanlış taşlama sebebiylede bilya çalışma sınırını aşar ve patlar.
yada montaj hatasıdır.
Görmeden bişey denmez tabiki ama ben devamlı Luk baskı balata seti ile luk bilya takıyorum sorun yaşamıyorum.
Geçmiş olsun tekrardan bilya alacaksınız ortalama 280 TL falandı hatırladığım kadarıyla