debriyaj bilyasi

mustyy1616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş volant nasıl ses yapabilirki çok mantıksız. sen debriyaja bastığın zaman bile volant döner krank miline bağlıdır ordasındanda pürüzdirek mili geçer pürüz direk milinin üstünde debriyaj balatası döner. uzun uzun anlatırım size ama gereğinin olmadığını düşünüyorum. kesinlikle volant ses yapmaz.
ha marşa basarken ses geliyor desen sana ozaman ya volantın yada marş otomatiğinin dişlisi kırık derim.
volan ses yapar çünki artık opelin kullandığı çift kütleli volan denilen bi volan var ve bu ses yapıyor.ayağını debriyajın üstüne koy ses takırtı şeklinde artar tam bastığında ses azalır

erduvenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volan ses yapar çünki artık opelin kullandığı çift kütleli volan denilen bi volan var ve bu ses yapıyor.ayağını debriyajın üstüne koy ses takırtı şeklinde artar tam bastığında ses azalır

aynen katılıyorum :good:

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son ben aynı ses için baktırdım erduvenci abim bilir onunlada uzun uzun mesajlaştık, mekaniği iyi olan bi ustaymış tavsiye üzerine gittim, bursa K. sanayide bi yer, ama sadece opel servisi deildi, herçeşit araç vardı, mesela 200o model subaru impreza, mercedes, bmw, ww, gibi araçlar,ve üst sınıf denilebilecek araçlardı yani bana göre :) demekki işini iyi yapan bi yer diye düşündüm açıkçası neyse uzatmıyayım daha fazla; ustaya dedimki arabadan bi ses gelio ve beni deli edio dedim, çalıştırdık, debriyaja bas bırak,bas bırak ,bas bırak şeklinde bi muayene yaptı kendine göre baktı sağına soluna ve bilyada sorun var dedi, internetten volanda olur diolar dedim :) volanda bişey oldugunu sanmıyorum baskı-balata da iyidir ama bilye değişecek dedi,tabi şölede bi durum var dedi, şanzıman inmişken komple takım deişmesi senin yararına olur dedi,70-80 bin km sorunsuz gidersin dedi ama bilyeyi deiştirirsek sorunun hallolur dedi,sonra mercedes in volanının deişimini izletti :) baya hoşuma gitti yani kendisi:) bursalı arkadaşlar fiyat almak isterlerse yada baktırmak isterlerse gidebilirler, ama parçayı yedek parçacıdan alıolar ve fiyat üstünde pek bi oynama yapamıolar ayrıca internetteki fiyatlardan pahalı fiyat cekio parçacı :) volana 700 dedi gm marka mesela, bende dedim 570 tl ye getirteyim :D nede olsa internette var ben ulaşabiliyorum yani :DD ancak işlik olarak ustanın dikkatli ve bilgili oldugunu söyleyebilirim. mercedes servis volant yollamış araba için dedi ama bakınca anladım bu değil dedi, sonra yollamış geri, olamaz demiş servis:) sonra işte aynı volantın 2 çeşidi varmış arabanın sahibi gülerek aldı geldi parçayı usta adamlar çok şaşırdı filan diye :D amma yazdım hee susayım bari artık :D

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilya olduguna kanaat getirdik artık insallah supris bişe cıkmaz.