Debriyaj bilyası mı prizdrek bilyası mı ?

Anglachel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel corsa d 1.3 aracım. Arabayı çalıştırdığımda rölantide motor harici bir ses var. Tak tak tak gibi. Kırmızı ışıklarsa rölantide dururkende bu sesi alıyorum ama ne zaman debriyaj pedalına basarsam ses kesiliyor, bırakınca tekrar başlıyor. Bir ustaya gösterdim volant’ın değişmesi gerektiğini söyledi ama araştırmalarım sonucu debriyaj bilyası ya da prizdirek bilyasından kaynaklanıyor olabilir. Acaba bu problemi daha önce yaşayan var mı ?

Showalie

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhaba ; Aynı ses bendede var.Debriyaj'a basınca kesiliyor bırakınca sanki vuruntu gibi ses geliyor.Baskı balata olabileceğini düşündüm bende.Bilen varsa yardımcı olursa bende çok sevinirim.

Anglachel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba ; Aynı ses bendede var.Debriyaj'a basınca kesiliyor bırakınca sanki vuruntu gibi ses geliyor.Baskı balata olabileceğini düşündüm bende.Bilen varsa yardımcı olursa bende çok sevinirim.
2 farklı ustaya daha gösterdim. Debriyaj bilyasından kaynaklanıyor dediler. Periyodik bakım zamanı baskı balata setini değiştirmeyi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Showalie

Showalie

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhaba ; Bilyadan kaynaklı.Aynı sorun bende var.Bir yerde kalır araç ivedi olarak değiştirmelisiniz.

hsyncorsad

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam debriyaj bilyası hidrolik sistem şanzıman iniyor işçilik yüksek 1000-1500 tl istiyorlar hidrolik bilya 600 tl civarı
RİSK şu ki montaj hatalı yapılırsa aracı toplayıp debriyaja basar basmaz hidrolik patlıyor ve tekrar hidrolik tekrar işçik ben de 2 kez patlattılar 3. de oldu boşuna 5000 tl m gitti. bu işi bilen birine bu konuyu danışarak yaptırın çok riskli iş