astra g debriyaj bilyası hidrolik kaçırıyor

kasimlar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2000 astra g aracım var. usta aracın yağ değişimi sırasında debriyaj alt merkezinden (bilyası-rulmanı) hidrolik yaği kaçırdığını farketti. farklı ustalara gösterdim. debriyaj bilyasının değişmesi gerektiğini söylediler. debriyaj bilyası fren ile ortak olarak hidrolik kullanıyormuş. bir usta aracın fren hidroliği seviesini zaman zaman kontrol et. eğer eksilme farkedersen hidrolik yağı ekle bu şekilde kullanırsın bir sıkıntı olmaz dedi. debriyaj bilya değişimi için şanzuman inecek toplam işçilik dahil 300-350 arası masrafı var. aracı bu şekilde kullanmamın bir sakıncası var mı ustalarımın görüşlerini bekliyorum.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer devamlı olarak yağı kontrol edip eksileni takviye edersen kullanabilirsin..
ama değiştirmen lazım.. hidrolik şakaya gelmez. bilye fiyatı 200 civarında... işçiliğide ona göre hesapla..

_ZENCİ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki şu an için sadece yağ kaçaği sizinti haldedir ama yolda birden komple yağ kaçirmaya başlarsa ne yapacaksin bence yolda kalmadan biran önce yaptir.............geçmiş olsun.

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
ben başımdan geçen bir olayı anlatayımda size aklıma geldi şimdi.
bundan yaklaşık 2 yıl önce rahmetlik amcamla sanayiye gittik, mercedesin ön teker bilyası dağılmış ve değişecekti, usta bilyayı söktü ve bundan alınacak dedi, neyse amcamla beraber dolaşmaya başladık sanayiyi, gittiğimiz yer soruyordu bu neyin diye amcamda 190 lık mercedesin diye cevaplıyordu haliyle, en uygun fiyatı veren yanlış hatırlamıyorsam 160 milyon demişti, en son gittiğimiz yere amcam eski kasa şahinin dedi ve bilyayı 20 milyona aldı ve taktırdı, amcam vefat etti aradan 2 yıldan fazla zaman geçti ve o bilya hala o araçta takılı ve sorunsuz. neyse ne demek istediğim az çok anlaşılmıştır. . .