Debriyaj Balatasının Ömrü ile İlgili İşaretler

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilk kalkışlarda yavaş rampada sorun yok bastıkça gidiyor birde her seferinde olmamakla bazen 1.inci vitese zor geçiyor debriyaj tazelemek zorunda kalıyorum bunlar balata değişme zamanı geldiğinin işaretimidir

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgiler ıcın tesekkurler :)

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilk kalkışlarda yavaş rampada sorun yok bastıkça gidiyor birde her seferinde olmamakla bazen 1.inci vitese zor geçiyor debriyaj tazelemek zorunda kalıyorum bunlar balata değişme zamanı geldiğinin işaretimidir
sizin araçta debriyajla ilgili bir sorun yok klasik 1. vitesteki vectra c hantallığı .araç 1. vitese geçişi sıkıntı verici boyutta ise bir gösterin derim şanzımanla işlgili bir problem . yok değil diyorsanız debriyajı bırakıp tekrar basın vitese geçer çok büyütmeyin

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki ortalama ömrü nedir baskı balatanın,şehir içi şehir dışı kullanım da gözönünde bulundurularak.

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balatanın ömrü kullanıcıya göre değişir 120000 yapanlarda var 15000 yapanlarda baskı balatanın çabuk bitmesini istem,yorsanız debriyajın üstünde ayağınızı bırakmayın , aşırı devirli, yüklü araç kullanmamaya çalışın

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 103.000 de. Bana da ustam %80'i bitik dedi. Biraz netten araştırdım. Bir sitede konuyla ilgili bir test önermişler. Bu teste göre eğer araç düz bir yolda 4. ve 5. kaldırılabiliyorsa debriyaj bitik demekmiş. Ben de denedim. Ben arabayı biraz zorlanmama rağmen 5. viteste kaldırabildim. Sizce bu yöntem doğru sonuç verir mi?