Cyclone Navigasyon Güncelleme (Kendiniz Güncelleyebiliyorsunuz)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikler bu belgelerin tamamı infotech' e aittir.
Klavuzun yanlış kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir mesuliyet kabul edilmez.
Bu Klavuz "infortech" lisansı altında bilgilendirme amaçlı eklenmiştir.
Henüz ben denemedim, bu konuda soruları olan arkadaşlar için ekledim foruma
Klavuzu en alttaki linkten indirin, tüm adımlar tek tek mevcut

Öncelikle işlem eğer navigasyon yazılımınız güncel ise çok basit ancak henüz denemedim. Her navigosyon cihazının Storage ID yani kendi lisans numarası vardır bunu navi ekranına girip help kısmından öğrenmeniz gerekiyor. Bunu öğrendikten sonra klavuzda verilen linke gidip storage id, isim ve telefon bilgilerinizi girdikten sonra mail adresinize güncelleme dosyası geliyor. Ben Kontrol ettim yanlış görmediysem 2011 1. ay güncellemesi mevcut.
Şu an naviyi kontrol ettiğimde 2010 olarak güncellenmiş görünüyor yani güncelleme mevcut yanlış değilsem.
Şöyle bir durumda var güncelleme hakkınız demiş sanırım 1 kez güncelleme hakkı veriliyor.

ekrnts.jpg

ekrnts2.jpg

ekrnts3.jpg

Cyclone Navigasyon Güncelleme Klavuzunu İndirmek İçin Tıklayınız

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cyclone Navigasyon Güncelleme (Kendiniz Güncelleyebiliyorsunuz)

hakan bey paylaşımınız için teşekkürler.
ama burada anlatılan tüm işlemlerde indirdiğiniz güncelleme dosyalarının sd karta yüklenebilmesi için sd kartın arabadan sökülüp bilgisayara takılması gerekiyor. tabiki bunun için de konsolun sökülmesi gerekiyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cyclone da usb den sd karta kopyalama mevcut

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

necvox ta da mevcut ama sadece sd karta kopyala diyor. yani kopyalayacağınız klasörü vs. seçemiyorsunuz

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla ses güncellemesine ben birebir şahitlik ettim usb den sökme takma vs yoktu
bu işin bir kolay yolu vardır, bence kestirip atmamak lazım
ben eğer memlekette olsaydım eğer bunu deneyecektim şu an çalıştığım yerde bu sistemle ilgilenen yer olmadığı için cesaret edemedim yoksa konsol dahi 5 dk da sökülüyor

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yapılmaz diye kestirip atmak istemedim. bunun yapılabilmesini en çok isteyenlerden biri de benim. çünkü maalesef sizin gibi benimde bulunduğum yerde servis yok. keşke bizim navigasyonlar da insignialardaki gibi olsaydı da sd kartı servise gerek kalmadan kendimiz söküp takabilseydik. konsol sökülüp sd kart çıkarıldıktan sonra bilgisayara takıp anlatmış olduğunuz güncellemelerin yapılmasında zaten herhangi bir engel yok. ama sorun bunun konsol sökülmeden yapılması. bunun için de sizin şahitlik ettiğiniz servisin kullandığı işletim sistemine ve programa ihtiyacımız var. eğer bu programları bulabilirsek sorun çözülür. ama sizin de dediğiniz gibi bunu takan servisler kendilerine gebe kalmamız için bu programı vermezler

fatihcelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cyclone cihazları usbden istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Bir başka konuda hammer nickli arkadaşın verdiği programı us'den sd kartınıza atın. Daha sonra menü=>seçenkler=>sistem sekmesinde yer alan gözat tuşuna basarak navigasyon programınızın yerini gösteren yolu sd karta attığınız programı gösterecek şekilde değiştirin ve güncelle tuşuna basın. Artık WinCE 6.0'ı ekranınızda görebilir, aynen bilgisayarınızı kullandığınız gibi isteğinizi ekleyerek istediğiniz çıkarabilirsiniz. Bu arada WinCE 6.0 ekranında İnternet Explorer görünüyor, 3G modem ile internete girip giremeyeceğimize bakacağım, size buradan bilgi veririm.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih link' Alıntı:
Cyclone cihazları usbden istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Bir başka konuda hammer nickli arkadaşın verdiği programı us'den sd kartınıza atın. Daha sonra menü=>seçenkler=>sistem sekmesinde yer alan gözat tuşuna basarak navigasyon programınızın yerini gösteren yolu sd karta attığınız programı gösterecek şekilde değiştirin ve güncelle tuşuna basın. Artık WinCE 6.0'ı ekranınızda görebilir, aynen bilgisayarınızı kullandığınız gibi isteğinizi ekleyerek istediğiniz çıkarabilirsiniz. Bu arada WinCE 6.0 ekranında İnternet Explorer görünüyor, 3G modem ile internete girip giremeyeceğimize bakacağım, size buradan bilgi veririm.

bu anlattıklarınızı denediniz mi? işe yaradımı? neleri değiştirdiniz/güncellediniz?

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fatih bey bu anlattıklarınızı video ile paylaşabililrmsnz eğer mümkünse, özellkle navigasyon ile ilgili bilgi paylaşımları video ile daha sağlıklı oluyor. Eğer fazla vaktinizi almayacaksa bizim içinde çok iyi olur, teşekkrler.

fatihcelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne demek tabiki. Bir iki güne kadar bir video yüklerim.