Çözülemeyen Ateşleme Sorunu (Distribütör mü? Lütfen Yardım)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
bugün de benzinde marş yaptım. çok şükür yine sıkıntı olmadı arabada.

Bu arada aklıma bir şey daha geldi. biz o gün serviste cihaza bağladığımızda map sensörüyle ilgili de bi hata vermişti. usta , onu söküp gitti içerde bi şeyler yaptı ona. acaba bu sabahki kötü çalışmaların, boğulmaların sebebi oydu da düzeldi mi ki o işlemden sonra.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Önemli olan düzelsin de gerisi hikaye yeminle adamı canından usandırır da fazlasını bilmem. Benim araç bir aydır daire kontak çevirmedim umarım yattı yerde bana masraf çıkarmaz :D

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Önemli olan düzelsin de gerisi hikaye yeminle adamı canından usandırır da fazlasını bilmem. Benim araç bir aydır daire kontak çevirmedim umarım yattı yerde bana masraf çıkarmaz :D

aynen abi, düzelmiş olması yeterli de kesin olarak çözümleyememiş olmamız canımı sıkıyor. sanki böyle eli kulağında biniyormuşum gibi. neyse bakalım hayırlısı diyelim, hayırlısı olsun.
Umarım, seninki de sıkıntı çıkartmaz abi. Malum, opeli sağlam bırakıyorsun yattığı yerde bozuluyor, ertesi gün çalıştıramıyorsun :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
aynen abi, düzelmiş olması yeterli de kesin olarak çözümleyememiş olmamız canımı sıkıyor. sanki böyle eli kulağında biniyormuşum gibi. neyse bakalım hayırlısı diyelim, hayırlısı olsun.
Umarım, seninki de sıkıntı çıkartmaz abi. Malum, opeli sağlam bırakıyorsun yattığı yerde bozuluyor, ertesi gün çalıştıramıyorsun :)

O yüzden ne yapıyormuşuz? hemen anında kıçına tekmeyi vuruyormuşuz :D

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
O yüzden ne yapıyormuşuz? hemen anında kıçına tekmeyi vuruyormuşuz :D

mantıklı gibi :)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ve maalesef kabus geri döndü arkadaşlar. bugün denemelerime devam etmek için arabaya bindim. tüpte çalıştırdım gayet güzel çalıştı ama biraz sonra ufak ufak egzoztan pat pat yaptı iki kere. anladım ki tekleme kabusu geri gelecekti neyse çıktım yola umduğum gibi kesiklikler başladı. Bu sıkıntının sebepleri arasında distribütör kapağı da olduğu için aklıma siyah bantla güzelce bantlamak geldi. Bi ümit işte belki işe yarar diye. Ya da en azından kapaktansa anlarız diye. Bu arada kapak açık olduğu için sanırım distribütör de nemden etkilendi (deniz karşısında yapıldı işlem) bantlayıp sarıp geri taktığımızda araba çok daha fena tekliyordu. 5 dk sonra ısınınca kendine geldi. Bu arada o distribütörün kapağından çıt çıt sesleri duydum. Tahminim trvzi makarasından ya da distribütörün içinden geliyordu.

Eğer ustanın dediği gibi (son çare subaplara bakarız, onlardandır demişti.) bir sıkıntı yoksa sorun ateşlemeyle ilgili kesinlikle ve geriye de kalan tek parça bu adı batasıca distribütör.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar, durumumu güncelleyim bari. Başına gelen F çi arkadaşlar olursa onlar için lazım olur en azından. Süreçte ateşlemenin bütün elemanları distribütör hariç değişmişti. En son onu da değiştirdik. Çok şükür araç normale döndü. Bize en son da bayramı arabasız geçirme kazığını da attı. Bunun dışındaki maddi ve manevi zararlarını hiç saymıyorum bile.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi düzendi mi?

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Düzeldi abi çok şükür. Düzeldi de bizi de perişan etti.