Çözülemeyen Ateşleme Sorunu (Distribütör mü? Lütfen Yardım)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar. Çıldırmanın eşiğindeyim. aşağıda iki başlığını eklediğim sorunlarım çözüme kavuşmuyor. Sabahları çalışma sorunu diye gitti bugün özel opel servisime. Öğlene kadar soğuttuk arabayı, marş yaptık gayet normal. Ustayla denemeye çıkalım dedik. Tüpte ufak patlamalar, gaz yememeler başladı. Ustama dedim, işte olay bu.

Hemen tüpçüye çektik. Boğaza yerleştirdiğimiz (başka tüpçüde) mikser kısmı sökülüp incelendi. Sıkıntı yok dedi tüpçü. Yalnız bu arada da hala rölantide gaz verirken ara ara gazı yemeyip patırdatmalar yapıyordu. Tüpçü, ateşleme dedi direkt.

Servis ustam da yanımdaydı. Döndük servise geri. Bujiler kontrol edildi sıkıntı yok. Tek tırnak NGK. Kablolar yeni, bobin orijinal delphi yeni. Usta geriye distribütör kalıyor bire tek dedi. Araba ilk patlatmadan sonraki gibi yolda da tüpte ara ara kesiklik yapıyor. Sabahki düzensiz çalışmalar da bunlarla ilgilidir dedi.

Gitti bi distribütör buldu sıfır. Markası falan belli değil. Taktı, hiç çalışmadı araba. Eskiyi takıp avans verdi. Yapacak bi şey yok deyip yolladı.

Ben nereden bulurum orijinal distribütörü, hadi buldum diyelim dünyanın parasıdır şimdi bu. Benzinde çok sıkıntı yapmıyor zaten basmaya korkuyorum patlatacak diye. Şaşırdım kaldım. Hadi diyelim distribütörü bulduk, ettik, aldık ya ondan da çıkmazsa sorun. Kafayı yedirtecek sorun artık.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:57 ----------

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/105217-nazar-degdi-patlama-sorunu.html

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/105712-buji-tirnak-araligi-ve-avans-ayari-hakkinda.html

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hakan Hakan Hakan işte ben bu yüzden opelden nefret ettim. Daha dünya bir yana Opel bir yana deseler alırsam iki olsun.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Al benden de o kadar abi. Bugün bindim arabaya hiçbir sıkıntı yok. Tüpte, benzinde ayrı ayrı gazladım. Tüpte durup durup gaza yüklenerek kalkışlar yaptım. Dün patır patır patlayan araba bugün hiçbir şey yapmadı. Şaşırmamak elde değil.

Dün Samsun'da yağmur vardı. Durup durup yağdı. Acaba havadan mı etkilendi diyorum ki ben, bu sorunun ilk belirtilerini görev yaptığım yerde yağmurlu bi havada fark etmiştim. Ama ateşleme elemanları hiç ıslanmadı.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
bunlar benim distribütörün resimleri. Bir şey fark ettik bugün. Benim distribütör marka olarak evet orijinal ama benim arabanın modeline ait değil. 95 yılına kadar üretilen F'lere ve daha da eski üretim olan kadetlere ait.

Ekli dosyalar

• SP_A0164.jpg
    SP_A0164.jpg
    18.4 KB · Görüntüleme: 20
  • SP_A0166.jpg
    SP_A0166.jpg
    18.6 KB · Görüntüleme: 19
  • SP_A0167.jpg
    SP_A0167.jpg
    17.3 KB · Görüntüleme: 18

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
bizim arabada olması gereken distribütör tipi

Ekli dosyalar

• big_172337333cxy.jpg
    big_172337333cxy.jpg
    87.5 KB · Görüntüleme: 18
  • volkan opel.jpg
    volkan opel.jpg
    94.7 KB · Görüntüleme: 17

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
bu da 91 model kadet ve distribütörü. benimkinin aynısı.

Ekli dosyalar

• kadettt.jpg
    kadettt.jpg
    81.8 KB · Görüntüleme: 13

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
denemeden bir yorum yapmak zor;hurdacıdan alıp denemek lazım,olursa kullanırsınız,olmazsa başka parçayla değişirsiniz mesela....

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
En son çare o olacak. Servisteki ustam, ankaradan çıkma getirtelim iadeli kabul ederlerse dedi, Bi şansımızı deneyelim, soralım, dedi. Bakalım kabul ederse karşı taraf bu turuncu kapaklılardan bir tane getirteceğiz. Bu sefer de yapmayacağına denk gelecek ya ona yanıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle opel araçların eski modellerinin parçasını bulmak zor. Kendi aracım buji kablosu dahi yok. Motor kodu tutmuyor. F kasalar için ne varsa onu kullanmak zorunda kalıyorum Keşke bu parçanın içinin bir resmini çekse idin. EN azından fikir sahibi olmak adına.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi opel de sorun yok, opel düşmanlığınızı anlarım ama 90 model şahinden farklı teknolojisi olmayan opele tip ile binip çamur atmayın artık. Vallahi atlayıp gelicem yanına al bi tur at bakim sorunlu muymuş, yoksa basınca gitmiyo muymuş diyecem :D