Çözülemeyen arıza

Yücayet ÖZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra c 1.6 benzin/lpg li aracım silkeleme yapıyor ve gaz yememeye başlıyor bu esnada egzoz a benzeyen arıza ışığı sürekli yanıp sönüyor veya anahtarlı araba arıza ışığı yanıyor stop /start tan sonra düzeliyor daha sonra tekrarlıyor. Bu arada lpg beyni, filtresi, regülatörü, değişti. Araçta elektronik arıza yok arıza mekanik dendi. Bujiler kontrol edildi, silindir basınçları ölçüldü, bobin değişti, egr valfi temizlendi, oksijen lamdra sensörü değişti, bilmem ne kanalları temizlendi sonuç yok bileniniz varsa bir çare

Lambanincini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç benzinli çalışırken bu sıkıntıyı yapıyormu? Rölantide benzinli ve LPG de çalışırken devir saati sabitmi oynuyormu?

Son düzenleme:

Yücayet ÖZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her iki durumda da yaptı zannedersem benzinde anahtarlı arıza ışığı LPG de egzozluarıza ışığı yanıp stopaj çekiyor rolantide anormallik yok (ilginize teşekkürler teşekkürler)

Lambanincini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla çok anladığımı söyleyemem ama her şeyi yapmışsınız zaten benim aklıma sadece 2 şey geliyor.. Bir tanesi LPG ısı sensörü nün arıza yapması yani sensör anlık olarak yükselip alçalıyorsa LPG kesilip benzine benzin kesilip LPG ye geçer buda silkeleme yaptırır ve arıza lambasını açtırır.. İkincisi katalitik konvertör arızası LPG kurum yaptığından doldurmuş ve zarar vermiştir.. Aklımada başka birşey gelmemekte.. Vectra c nin arıza kod numarasına nasıl bakılıyor internetten bir araştırın ve koda göre arızasına bakın isterseniz..

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Abs bilyası olabilir o dediğiniz arıza benim aracımdada yaptı motor ışığı ile o dediğiniz anahtar ışığı yaktı araç stop dahi ediyorsu abs bijonu değişti çok şükür düzeldi arabam astra G benimkisi çünki herşeye baktırmışsınız enjektörlerdede sorun olabilir boğaz kelebeği felan yani bunlardanda kaynaklanıyor olabilir küçük şeyler gözden kaçar kolay o yüzden iyi araştırılmalı

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende yaptı ve hiç aklımıza gelmezdi ABS nin böyle birşeyler yapacağı aracı istop dahi ettiriyor bende enjektör bujiler motorun sesine kadar herşeyini kontrol ettirip bakmıştık sonra usta abs ye bakalım dedi abs contasımî bijonumu baya büyük bir parça bayada pahalı o yüzden taktırdım GM marka düzeldi en akıla gelmicek yerlerden sorun çıkıyor o yüzden dedim

Yücayet ÖZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son durum aracı servise götürdüm benzin de arıza göstermiyor bütün arızalar lpgden bir süre sadece benzin de kullanıp duruma göre gaz sistemini söküp atacağım ilgilenen arkadaşların bilgisine, cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim