Corsa'ya lpg takmayı düşünüyorum

suleymanumut.gurhan@gmail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Aracım, 2012 Opel Corsa 1.4 twinport enjoy 75 hp benzinlidir.

Aracıma lpg takmayı düşünüyorum. Hangi lpg markası daha iyi olur? Deposu kaç litrelik olsa daha doğru olur? Ayrıca simit mi silindir tüp mü olmalı?

En önemli sorum ise Lpg takarsam, şehir içi ve şehirler arası ne kadar yakar?

Performansı nasıl olur? Uzun vadede araca zarar verir mi? Lpg'yi kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 model 1.4 kullanıcısıyım ama benimki 100 beygir olanlardan atiker marka lpgyi 80bin kmde aracı aldığımda taktırdım lpgsiz binmeyi düşünemiyorum bile çünkü günlük minimum 70km yolum var çekiş konusunda herhangi bir problemim yok 70 kmnin 10u şehir içi 60ı çevre yolu üzerinde oluyor bu koşullarda yaklaşık 25 kuruş yakıt tüketimim oluyor simit tüp tavsiye ederim zaten bagaj diye birşey yok bizim araçlarda tam boşaldığında 35 36 litre alıyor tam depoyla maksimum 480 km gördüm benim yol koşullarımda tam depo 400 kmnin altına inmiyor kesinlikle iyi bir araştırmayla usta birine taktırıp ayarlarını güzel yaptırırsanız bir problem olacağını sanmıyorum

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
LPG taktırırken, markadan ziyade önce işçilik gelmelidir diye düşünüyorum. Bunun dışında ben olsam simit tank düşünürdüm, stepne evde bırakılır bagajdan maksimum fayda sağlanabilir diye düşünüyorum.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 model 1.4 kullanıcısıyım ama benimki 100 beygir olanlardan atiker marka lpgyi 80bin kmde aracı aldığımda taktırdım lpgsiz binmeyi düşünemiyorum bile çünkü günlük minimum 70km yolum var çekiş konusunda herhangi bir problemim yok 70 kmnin 10u şehir içi 60ı çevre yolu üzerinde oluyor bu koşullarda yaklaşık 25 kuruş yakıt tüketimim oluyor simit tüp tavsiye ederim zaten bagaj diye birşey yok bizim araçlarda tam boşaldığında 35 36 litre alıyor tam depoyla maksimum 480 km gördüm benim yol koşullarımda tam depo 400 kmnin altına inmiyor kesinlikle iyi bir araştırmayla usta birine taktırıp ayarlarını güzel yaptırırsanız bir problem olacağını sanmıyorum

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim aracım da daha 62 bin kilometrede, yorum için teşekkür ederim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG taktırırken, markadan ziyade önce işçilik gelmelidir diye düşünüyorum. Bunun dışında ben olsam simit tank düşünürdüm, stepne evde bırakılır bagajdan maksimum fayda sağlanabilir diye düşünüyorum.
Stepne yedek lastik olmadan trafiğe çıkılırsa ceza yazılmaz mı?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Muayeneye giderken bagaja atarsınız, onun dışında aracınızda lastik tamir kiti bulundursanız sorun olmaz, trafik kontrollerinde stepneye bakıldığına daha rastlamadım, ayrıca son yıllarda bazı araçlarda artık stepne bulunmuyor. Lastik tamir kitiyle satılıyor...

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayeneye giderken bagaja atarsınız, onun dışında aracınızda lastik tamir kiti bulundursanız sorun olmaz, trafik kontrollerinde stepneye bakıldığına daha rastlamadım, ayrıca son yıllarda bazı araçlarda artık stepne bulunmuyor. Lastik tamir kitiyle satılıyor...
Teşekkür ederim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasip bey, peki simit tüp takılırsa bagajda üstüne yük binerse risk oluşur mu?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Süleyman bey hayır risk oluşturmaz, bu şekilde montaj yapılmış yuzbinlerce araç vardır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa taktırmayın benzinde binin araca günlük 30 40 km yol gitmiyorsanız taktırmayın