2006 astra h z16xzep brc my-11

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadas Astra H demis....

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php?t=98094

Z16XEP - 1.6 16v Ecotec Twinport 105BHP (Astra H only)

Valve, adjustment: Mechanical

Z16 XEP - 1.6 16v Ecotec Twinport 103BHP (Astra G only)

Valve, adjustment: Automatic - hydraulic

. Geç çalışmanın subap yada bobin ile alakasi nasil oluyor, subap ayarı demiste z16xep motor da subap ayarı yoktur (yazdığınızın tam aksine otomatiktir...) sonuçta arizanizi subap yada bobinde aramayın alakasi yok... .

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadas Astra H demis....

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php?t=98094

Z16XEP - 1.6 16v Ecotec Twinport 105BHP (Astra H only)

Valve, adjustment: Mechanical

Z16 XEP - 1.6 16v Ecotec Twinport 103BHP (Astra G only)

Valve, adjustment: Automatic - hydraulic

mehmet bey size laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor, allah aşkına 8 yıldır kullandığım motoru (astra H) bir kez subap ayarı yaptırmamışım, o kadar dokuman okumuşum tek bir yerde subap ayarı yapılır yazmıyor, siz dediniz diye subap el ile ayarlı olmuyor...

Mechanical kelimesi ile Manual kelimesi arasındaki farkı yazmak istemiyorum ingiliz forumundan alıntı veren birine :cool: o yüzden uzatmadan astra h/ astra g fark etmeksizin Z16XEP lerde subap ayarının otomatik olduğunu kabul ederseniz sevinirim.

saygılar benden...

Son düzenleme:

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet bey size laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor, allah aşkına 8 yıldır kullandığım motoru (astra H) bir kez subap ayarı yaptırmamışım, o kadar dokuman okumuşum tek bir yerde subap ayarı yapılır yazmıyor, siz dediniz diye subap el ile ayarlı olmuyor...

Mechanical kelimesi ile Manual kelimesi arasındaki farkı yazmak istemiyorum ingiliz forumundan alıntı veren birine :cool: o yüzden uzatmadan astra h/ astra g fark etmeksizin Z16XEP lerde subap ayarının otomatik olduğunu kabul ederseniz sevinirim.

saygılar benden...
http://vauxhall.workshop-manuals.com/astra-h/index.php?id=3679

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben teşekkür ederim. Opeloparcacı.com'un servisi Opel GSİda servis aralıklarını Türkiye şartları ile yarıya çekmek gerekiyor deniyor. Malum, ortalama sürat ve trafikte geçen zaman yüzünden.

Mesela Opelde bu sübap ayarı her 150bin kmde. 75,000'e çekmek lazım.

Bu arada ben de meraklanıyorum, kendi arabam da VSR problemi olabilir mi diye.

Opel bu motorları çok değistirmeden (blok vs) her sene daha ekonomik yapmış. Tahminim, hidrolik iticileri o yüzden çıkarmışlar, veya başka seimler yapmışlar.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1674133#post1674133

neyse sizinle her konu bu şekilde uzayıp gidiyor off-topic olmasın... bilgiler için teşekkür ederim...

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorun( geç çalışma sorunu) çözüldü şöyle ki yeniden yazılım yüklettik, artı gaz aldığımız yeri değiştirdik

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çalışma sorunu çözülmüş sevindim inş başka sorun olmasında
bende taktırcam

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,lpg sisteminiz yaklaşık 1000 km olmadan önce ayar konusunda sıkıntı yaşanması normaldir,parçaların rodajını tamamlaması ve sonra kalıcı ayar yapılması gerekir,bende henüz 2 ay oldu lpg taktıralı ve bu konuda istanbul dan kalkıp derince ye gittim,oradaki usta brc nin lpg bayilerine eğitim seminerlerine giden ve yurt dışında bu işin 8 yıl eğitimini almış ve çalışmış olması tercih sebebim olmuştu,başka bir forumda lpg ve turbo araçlar ile ilgili konum vardı,uzun araştırmalar sonucu brc markası ve o ustayı seçmiştim,kazasız belasız,cezasız,güle güle kullanmanızz temennisiyle,saygılar.