corsada elektrik problemi

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gevde kumanda beyni ise,beyiler genelde pahalı biliyosun,oda bin küsür ytl umarın değildir ama aklıma başka bişey gelmiyor..sigorta sağlam sonucu bende bekliyorum merakla

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba çalıştı problem yok,fakat kırmızı kablo iptal(teybin arkasına gelen arabanın orjinal kablosu)Teybe amfi için çektiğim kablodan direk ceryan aldım.Bir sorum olacak.Bahsettiğim kırmızı kablo soketten yaklaşık 5 cm geride rengini yanlış hatırlamıyorsam yeşil bir kablo ile birleşiyor.Bu kablo ne olabilir acaba?

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biliyosunuz uğraşırken teybin arkasında kısa devre oldu ve aracın teybin arkasındaki kırmızı kablosuna elektrik gelmiyo ve araç ön gövdeden elektrik gelmiyo gibi bir hata veriyo sürekli.Arızayı sildiriyorum tech2 ile ama yine aynı hatayı veriyo bir süre sonra.Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yardım bekliyorum.Acaba beyne mi zarar verdim.Bu kablonun gittiği yeri bulmak için torpidoyu bile sökmeyi düşünüyorum neredeyse.Ama beyinle bağlantılı olduğu kesin.Yardım arkadaşlar.

Siyah Lale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz geç kaldım sanırım ama inşallah okursun. O Kırmızı kabloyu takip et bir tek Teyp sigortası olması lazım Motıor tarafında sileceklerin altında. Eğer o atmamışsa CANBUS kendini kapattı. Ama yazmadığına göre bulmuşsun.

mrcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzeri başımıza geldi babam abs beyni ile uğraşırken oralarda kısa devre yaptı ve araba çalışmaz oldu.Daha sonrasında obd 2 reader ile bağlanıp.Gövde ile bağlantı yok. hatasını sildikten sonra araba kendine geldi.Yani sende sildikten sonra tekrar aynı arıza cıkıyorsa bence kısadevre devam ediyor.Beyin kendini kısadevre durumunda kilitliyor ve silmeden calısmıyor.

by_gangster_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrik gelmiyor

Benim araçtada oldu bu problem sokete elektrik gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim. SİGORTALAR SAĞLAM.

by_gangster_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geç ama birinin işine yarar belki bu gün aynı problem bendede oldu akünün arkasında kibrit kutusu kadar siyah bir kutu var kabloya bağlı onda 20 a sigorta patlamış değiştirdim düzeldi...

Mrtmr18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aynısı oğlumun arabasında oldu çözüm nedir tüm sigorta değişti ama bulunamadi

Mrtmr18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün Corsa c arabamda teyp değiştirirken bir kısa devre oldu ve artık kırmızı kabloda elektrik yok.İşin enteresan tarafı bütün sigortalar sağlam,acaba motor kaputu haricinde başka bir sigorta kutusu falan mı var.Düşünüyorum ama çıkamıyorum işin içinden.Sigortadan değilse acaba neden olabilir.Bu kısa devre esnasında kablo yanıp kopmuş olamaz herhalde.Acaba ecu danmı geliyo diyorum kabloyu ama ne alaka,ecu dan niye direk 12 v versinler ki.değerli bilgi ve fikirlerinize ihtiyacım var,şimdiden teşekkürler.
Kırmızı kablo hangi sigortaya bağlı teyp elektriksiz kaldi