corsada elektrik problemi

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün Corsa c arabamda teyp değiştirirken bir kısa devre oldu ve artık kırmızı kabloda elektrik yok.İşin enteresan tarafı bütün sigortalar sağlam,acaba motor kaputu haricinde başka bir sigorta kutusu falan mı var.Düşünüyorum ama çıkamıyorum işin içinden.Sigortadan değilse acaba neden olabilir.Bu kısa devre esnasında kablo yanıp kopmuş olamaz herhalde.Acaba ecu danmı geliyo diyorum kabloyu ama ne alaka,ecu dan niye direk 12 v versinler ki.değerli bilgi ve fikirlerinize ihtiyacım var,şimdiden teşekkürler.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Siğortaların saglam olduğuna kim baktı.? Giriş çıkışları ölçüldümü.? göz ilemi bakıldı.?
Kitapçıktan siğortanın hangisi olduğuna ii bakıp değiştirin.
Siğorta harici bi zorun olması zayıf ihtimal.

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım tek tek hepsini söktüm,baktım.Hatta ölçü aletiyle de ölçtüm.Maalesef sigortadan değil.Tabii benim bilmediğim bir yerde sigorta yoksa.Bence de sigorta haricinde birşey değildir ama gel gör ki sigortalar sağlam.Akşam kurcalıycaz artık arabanın orasını burasını.Kablonun tesisatını takip etmeye çalışıcam ama bu çok zor.Ölçü aletiyle sigorta kutusundaki ucunu bulmaya çalışıcam.Kablonun kopmuş olması dışında da bir ihtimal gelmiyor aklıma ama o da çok zor.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta atmıştır..motor bölümünde sigorta kutusu var..kutuyu ac orda bir kapak var o kapağıda kaldır altında sigortalar var onlara bakk..kotrol et

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım motor kaputunun içindeki siğorta kutusunun altını üstüne getirdim,sigortalar sağlam.Sizin de aklınıza sigortadan başka birşey gelmiyor ve benimde.O yüzden kafayı yemek üzereyim.Acaba bildiğimiz bu büyük sigorta kutusu haricinde farklı bir yerde demi sigorta kutusu var.Görüşlerinizi bekliyorum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Elin ölçü aleti tutuyosa kolaylıkla bulursun sen o sorunu. Teyp siğortasının çıkışla gelen kırmızı kablonun ucunu ölç önce. Ama Senin bahsettiğin orjinal arabanın kablosu mu. Yoksa farklı teybin kablosumu. Teybin üzerinde de siğorta var ona baktınmı.? farklı teyp taktıysan kendi kablosu üzerinde de siğortalar oluyor.
ölçü aletiyle sakin kafayla bakmak lazım.

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söz konusu kablo arabanın orjinal kablosu dostum.Bulucaz illaki bulucaz da sorunu,maksat çıldırana kadar uğraşmamak.Sizin yardımlarınız sayesinde.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 tane motor kaputu altında bir tanede sürücü tarafında konsolun yan veya alt tarafında sigorta kutu var. Oradakileride kontrol etmeni öneririm.

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer sürücü tarafında sigorta kutusu varsa kesin ordandır problem ama corsanın kataloğunda da öyle birşeyden bahsedilmiyor.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle sigorta başka bişey değil...sigorta kutusundan kitapcıktan bak..f12