Corsa & vectra

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km ler şaka gibi geldi bana....
Kullanıma bağlı olarak ben vectra derdim...bana göre,( çok dur-kalk trafiğe girmemeye calışıyorum)
2.5 vectra şehir içi çok dur kalk yapıyorsanız yakıt olarak corsanın 2 katına yakın yakar...
bilginize...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Hanıma sevgililer günü hediyesi" diyerek alacaksanız vectra alın kesinlikle, bayanların ufak araba kullanmasına karşıyım ben. Trafikte iti uğursuzu şahincisi e30cusu bolca var. Vectra iri kalıplı olduğundan bir nevi koruyucu görevi üstlenir. Yakıtı elbet fazla olacaktır ama değer mi değmez mi ona siz karar vericeksiniz.

tsariusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de bayanlar buyuk araba ıstemıyorlar zaten alırsın opel corsa yı ıyıkı onu almısım dersın ılerıde bence yakıtı ,vergısı bence cok onemlı gıderler .

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
............bence bi bayana CDX gitmez yahu.
Corsa tam bir bayan arabası olur, pıtır pıtır araba.......

Sen öyle san, bizim hanım Vectra'dan sonra Corsa ve benzerlerini kül ufak buluyor, imkanımız olsa Jeep alalım diyecek ama Allah'tan evdeki kutuda o kadar paramız yok :)

............kesinlikle, bayanların ufak araba kullanmasına karşıyım ben. Trafikte iti uğursuzu şahincisi e30cusu bolca var. Vectra iri kalıplı olduğundan bir nevi koruyucu görevi üstlenir. ........

Konuyu iyi özetlemişsin, ilave olarak magandalar iri ve özellikle de eski model arabalardan tırsıyorlar. Ben bir aralar yoğun Ankara trafiğinde ufak bir Kadett kullandım, o araba ile zaman zaman trafikte sıkıntı yaşadım ama ne zaman aracın boyu büyüdü işte o zaman rahat ettim.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir aralar yoğun Ankara trafiğinde ufak bir Kadett kullandım, o araba ile zaman zaman trafikte sıkıntı yaşadım ama ne zaman aracın boyu büyüdü işte o zaman rahat ettim.

Mesele büyük arabaysa bu sitede başı çekerim Savaş abi :D

Not: birazdan Caner gelip tır resmi atacak :rakir:
[MENTION=55424]954fireblade[/MENTION]

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim hatunda büyük istiyor aslında hatta blazer baktık vergisi fazla geldi. Bende vectra'dan yanayım ama corsa'yı elden çıkarmasıda kolay diye seçenekler arasına aldım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bahadır ben uzunca bir süre küçük hacimli araçlardan kullandım, küçük arabalar, bir şehir içinde park yeri ararken bir de MTV öderken avantajlı oluyor, onun haricinde ben fazla bir faydasını gördüm diyemem. Bagaj desen neredeyse yok gibi, iç hacim küçük olduğu için sıkıcı, performans durumu benim kullanım tarzıma göre yetersiz kalıyordu, o nedenle daha fazla gaza bastığım için daha fazla yakıt tüketiyordum, parça fiyatları hemen hemen aynı olmasına karşın küçük arabalar daha çok hırpalandığı için (en basiti hiç bir küçük aracın baskı balatası 100.000 km dayanmaz) daha çabuk parça eskitiyor. Yani bana göre küçük arabanın masrafı da küçük olur tezi tamamen psikolojik, ne zaman arabalarımın hacmi büyüdü o derece sanayiden uzak kaldım diyebilirim.

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır ben uzunca bir süre küçük hacimli araçlardan kullandım, küçük arabalar, bir şehir içinde park yeri ararken bir de MTV öderken avantajlı oluyor, onun haricinde ben fazla bir faydasını gördüm diyemem. Bagaj desen neredeyse yok gibi, iç hacim küçük olduğu için sıkıcı, performans durumu benim kullanım tarzıma göre yetersiz kalıyordu, o nedenle daha fazla gaza bastığım için daha fazla yakıt tüketiyordum, parça fiyatları hemen hemen aynı olmasına karşın küçük arabalar daha çok hırpalandığı için (en basiti hiç bir küçük aracın baskı balatası 100.000 km dayanmaz) daha çabuk parça eskitiyor. Yani bana göre küçük arabanın masrafı da küçük olur tezi tamamen psikolojik, ne zaman arabalarımın hacmi büyüdü o derece sanayiden uzak kaldım diyebilirim.

Cok dogru tespit kucuk araba ne istenilen performansi nede ekonomiyi veremiyor 2012 yilinda aldigim 1.2 Corsa'm yukarda ki yaziyi tamamen dogruluyor :) gerci guzel kaciyor artik ama cok yakiyor :)

Sent from my Discovery using Tapatalk

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki araç tamamen farklı kulvarda. Konfor güç gösteriş Vectradadır ama corsaya göre elden zor çıkar ayrıca benzini su gibi içer bakımsızsa kendisine yakın harcatır. Ama ikiside aynı fiyat olunca temiz olmak kaydıyla 2 gömlek üstteki Vectrayı seçerdim.

S4 Mini'den Tapatalk ile Gönderildi.