Corsa ilk çalıştırmada gelen ses

Arenn

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlk çalıştırmada geliyor araba ısınınca geçiyor v kayışı değiştirdikten sonra olmaya başladı bende acaba v kayışı orjinal değildi onunla alakalı mı bilemedim diğer tüm parçalar gm takıldı

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
V kayışı sesinede benzemiyor ama acaba yağ pompasından mı?

• Beğen
Tepkiler: Arenn

Arenn

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
V kayışı sesinede benzemiyor ama acaba yağ pompasından mı?
Daha bir ses vardı sürekli böyle cik cik diye tarif edemedim ama devamlı geliyordu kayış ve sarj dinomo kasnağı değişti ondan sonra bu ses gelmeye başladı diğer ses kesildi kasnaktan denildi ona

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
videodaki gelen ses hangi kasnaktan geliyormuş değişmeyen sadece kompresör ve krank kasnağı kalmış. Krank kasnağı yağ pompasınının içinden geçiyor. Klima kasnağıda debriyajlı tuşa basınca iç kısım kavrıyor. O zaman ikisinden biri yapıyor sesi.

Arenn

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Klima kasnağı klima kapalıyken de ses yapar mı acaba bir o kaldı zaten değişmeyen benim araçta ve klima kasnağı olsa devamlı gelmez mi araba ısınınca ses kesiliyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben klimadan çok yağ pompasından şüpheleniyorum videoda 20 saniye sonra ses kesiliyor. Kışın ses dahada artabilir. Krank keçesinden kaçak var mıydı zincir değişirken onuda değiştirdiler mi? Aracınız kaç binde bu sesi yapmaya başaladı.

Yurtdışından da araştıramadım ne yazacağımı nasıl aratacağımı bilemediğimden.

stslant

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çözdünüz mü sorunu aynısı bende de var zincir pompa gergi bilyası şarj dinamo kasnağı v kayışı herşey değişti ses gitmedi
Çözülemedi. Bende de devirdaim gergi ,alternator kasnağı, v kayış değişti ancak ses gitmedi.

stslant

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben klimadan çok yağ pompasından şüpheleniyorum videoda 20 saniye sonra ses kesiliyor. Kışın ses dahada artabilir. Krank keçesinden kaçak var mıydı zincir değişirken onuda değiştirdiler mi? Aracınız kaç binde bu sesi yapmaya başaladı.

Yurtdışından da araştıramadım ne yazacağımı nasıl aratacağımı bilemediğimden.
Ustayla kayışı söktük boşta çalıştırdık ses gelmedi. Yani kayışın bağlı olduğu elwmentlerden geliyor ses. Bu da alternator , gergi , kompresör, devirdaim ve kayış olabilir. Gergi ,v kayışı, alternator kasnağı, devirdaim bende değişti ancak sorun çözülmedi. Kayış olarak GATES 6PK1320 takılmış ona baktım oda uyumlu. Ne yapacağımızı şaşırdık, alternatorü söktük dışardan kayışın çevirdiği gibi çevirdik onda da ses gelmedi. Kompresör kaldı bi tek onu deneyemedik.

Ses gelirken ustayla beraber gerginin gerginliğiyle oynadık daha çok gerdik sesin gittiği gördük gergi kütüğünü değiştirdik oda çözmedi. Acaba diyorum daha kısa bir kayış mı taksam bilemedim.

stslant

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
videodaki gelen ses hangi kasnaktan geliyormuş değişmeyen sadece kompresör ve krank kasnağı kalmış. Krank kasnağı yağ pompasınının içinden geçiyor. Klima kasnağıda debriyajlı tuşa basınca iç kısım kavrıyor. O zaman ikisinden biri yapıyor sesi.

Hocam kayışsız çalıştığında ses gelmiyor. Ben klima kasnağından şüpheleniyorum açıkçası. Ama o da olmayabilir sonuçta tüm ihtimaller patlıyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kayışsız çalıştığında ses devam ediyorsa tek ihtimal klima kalıyor. Aynı şehirde olsaydık bende steteskop var dinler nereden geldiğini hemen bulurduk.

Yağ pompası olmaması sevindirici.