Corsa ilk Çalıştırmada gelen Ses (Video)

calippo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şarj Dinamosu kasnağı sesi sanırım. Bir kaç hafta önce başıma geldi. Benzer bir ses vardı. Çalıştıktan sonra kesiliyordu. Gaza basınca iyice azalıyordu.
İzmirden Manisaya giderken Sabuncu belinde (tünel açılmamıştı henüz) araba yoldayken tüm ışıklar gitti önce. Direksiyon sertleşti. Tüm uyarı lambaları yanıp söndü.
Zar zor (yokuş aşağı olduğundan) manisaya ulaştık. Sanayide şarj dinamosu kasnağını değiştirdiler. 270tl gibi bir ücret tuttu.
Aman ihmal etme.

Hawk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar , herkese selamlar. Opel corsa'm da iki gündür sabah işe giderken sol önden bir ses geliyor. Seslerden vs arabadan pen anlamam kusura bakmayın sesi şöyle tarif edebilirim. Sanki uzun bir bant yapıştırılmış rüzgardan araca vurur da çıt çıt çıt çıt diye ses gelir ya öyle bir ses. BİRAZ SALAKÇA OLUCAK AMA KAĞIT PARAYI MASAYA VURUN YAVAŞ YAVAŞ AYNI ÖYLE BİR SES :) KEKRAR KUSURA BAKMAYIN. İYİ GÜNLER TEŞEKKÜR EDERİM

Son düzenleme:

Mrtsvml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar herkese Merhaba Tekrardan,

Yaklaşık olarak 2 Ay önce Aracın Pediyodik bakımını yaptırmıştım.

Sarj dinamosu kasnağ, bilyası ve v kayışı değişti.Yağ olarak MOTUL kondu.

Enjektör sesi tespit eden arkadaşlarım için, aracın düzensiz ve gürültülü çalıştığı doğrudur.Sanayi tabiri ile enjektörlerin biri fazla işeme yapıyor ya da memelere bakılması lazım demişlerdi.

Zincir diyen arkadaşlarım ise araç şu an 153.000'de fakat zincir hiç değişmemiş.Bir kaç ustaya göstermiştim zincir sesi gelmiyor demişlerdi.

İlk çalıştırmada enjektörden yapma olasılığı var mı ?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Herkese Merhaba,

Aracım CORSA D 1.3 CDTI.Motor soğukken, ilk çalıştırmadan 5sn sonra bir ses gelmekte.Bu ses videodaki gibi yaklaşık olarak bir 10 sn sürüp kesilmekte.

Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

watch

Bu gıcırtı sesi kışın sıfır derecenin altındaki sıcaklıklarda sabah ilk marştan itibaren 10-15 saniye süre boyunca benim aracım da yapıyor (Isparta'da). Fakat bahar ve yaz mevsiminde asla yapmıyor. Ben V kayışını değiştirdim ve bu gıcırtı sesinin alternatör kasnağından geldiğini düşünüyordum ama siz alternatör kasnağını V kayışını değiştirmişsiniz fakat hala aynı ses geliyor bilemedim. Bu arada arabam 1.3 cdti astra h

Mrtsvml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var. aynı motor. shell koyunca kesiyor bu sesi. opet alırsan kafa sallıor motor ilk başlarda.

bende soğukken zincir seside geliyor.
enjektörler çıkmadı. çıksalar baktıracağım.

bu arada maf ve map sensör temizliği yapın rahatlıyor (Boğaz girişine ve egr ye halazır bakamadım)
parçaları baktırana kadar.benim gibi sesten rahatsız oluyorsanız
depo bitsin. shelle mazotu koyun farketeceksiniz yapmayacak bu sesi.

Hocam maf’ ın temizlenmesi çok kolay ama MAP’s erişemiyoruö.Çok arkada kalıyor.Nası ulaşabilirim tecrübelerini paylaşırmısın

akara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10-15 saniye sonra ses kesiliyorsa zincir değil gibi.şarj dinamosunun bilyeleri olabilir.

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Hocam maf’ ın temizlenmesi çok kolay ama MAP’s erişemiyoruö.Çok arkada kalıyor.Nası ulaşabilirim tecrübelerini paylaşırmısın

silecekleri söküp, aşağıya doğru söküyorsunuz.

zaten boydan boya plastik paça var altında.

o zaman çalışmak için yer açılıyor.

ben anahtarı düşürmüştüm motorun arka tarafına, bulana kadar kabus yasadım.

düşürrürseniz şayet kısa çözüm şu: telefonun flas açıp video çekiyorsunuz motorun arkasında. videoda görülüyor anahtar yere düşmediyse.

Mrtsvml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gıcırtı sesi kışın sıfır derecenin altındaki sıcaklıklarda sabah ilk marştan itibaren 10-15 saniye süre boyunca benim aracım da yapıyor (Isparta'da). Fakat bahar ve yaz mevsiminde asla yapmıyor. Ben V kayışını değiştirdim ve bu gıcırtı sesinin alternatör kasnağından geldiğini düşünüyordum ama siz alternatör kasnağını V kayışını değiştirmişsiniz fakat hala aynı ses geliyor bilemedim. Bu arada arabam 1.3 cdti astra h

Hocam sırasıyla kasnak ya da bilyada olabilir.Değiştirip denemek gerek.Ben kasnağı ve bilyayı değiştirdim fakat bilyayı kütükle beraber GATES marka takmıştım.Ondan da yapabilir diye düşüyorum.

Halil.K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Herkese Merhaba,

Aracım CORSA D 1.3 CDTI.Motor soğukken, ilk çalıştırmadan 5sn sonra bir ses gelmekte.Bu ses videodaki gibi yaklaşık olarak bir 10 sn sürüp kesilmekte.

Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

watch

Aynısı Şuan benim aracımda da var siz sorunu çözdünüz mü bilgi verirmisiniz