Corsa GSI için önerileriniz

ae1089

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar,bende corsa 1.6 GSI modeli var ve yaklaşık 2 ay önce aldım.Aracıma ufak ufak modifiye yapmak istiyorum fakat modifiyeden pek anlamam sizden ricam;
nerden başlamalıyım
ne yapmalıyım
bu model arabaya neler yakışır önerilerinizi bekliyorum..

araç bu arkadaşlar hepinize şimdiden teşekkür ediyorum

http://img825.imageshack.us/img825/4272/pmwy.jpg
http://img809.imageshack.us/img809/2888/l1sl.jpg

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Hocam önce düzgün bi ustaya götür 1000-2000 ne masrafı varsa hallettir. :) spor model araçların önceki sahipleri genellikle afedersin eşek sürer gibi araba sürüyorlar. aracını satmayı düşünmüyorsan mekanik aksamını falan tam bi adam haline getir ondan sonra parça parça modifiyelere girişirsin

ae1089

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam önce düzgün bi ustaya götür 1000-2000 ne masrafı varsa hallettir. :) spor model araçların önceki sahipleri genellikle afedersin eşek sürer gibi araba sürüyorlar. aracını satmayı düşünmüyorsan mekanik aksamını falan tam bi adam haline getir ondan sonra parça parça modifiyelere girişirsin

evet ben de öyle düşündüm ustayla görüştüm yarın birkaç günlüğüne arabayı vericem iyice bi bakıcak.zaten daha önce gösterdiğimde hor kullanıldığını söylemişti :) mekanik aksamı hallettikten sonra nerden başlamam gerek sizce motordan mı farlardan mı jantlardan mı yani hepsi biararda zor :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Ben de 9000'e 97 tigra aldım 2 hafta önce. ilk etapta 16 yıldır neredeyse hiç bir şeyi değişmediğinden ve sadece motoru sağlıklı olduğundan baştan aşağı herşeyi elledik. liste şuradaki konuda mevcut: http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=98506

tüm sorunları hallettikten sonra ilk modifiye bence jantlar olmalı. çünkü muhtemelen jantlar çatlaklı, kaynaklı falandır ve güvenlik olarak da iyi değildir. yeni şekilli güzel 4 tane jant alarak iki işi bir arada halledebilirsin. kormetal'in rüzgar gülü modeli var bu araçlarda çok tatlı duruyor, öneririm.

daha sonra spoiler var ama daha şekilli bir spoiler alabilirsin zevkine göre. yol tutuş için kule gergisi de işine yarayacaktır.

farlar zaten allahım emri :D

bu arada üstündeki opel logolarını sökmüşler. bence o logolar çok estetik duruyor, yerine yenilerini almanı öneririm. hatta arkadaki opel corsa yazısını da bulabilirsen güzel olacaktır. çıkmacılarda falan vardır bunlar muhtemelen.

daha sonra istersen iç led aydınlatma ile kapı altı logo lazer uygulamalarını yapabilirsin. kapıları açınca asfalta modeline göre istediğin logoyu lazerle yansıtıyor, ben tatlı buluyorum.

ön tamponun oraya sparco logolu falan lastikler var onlardan takıp arabayı daha alçakmış gibi gösteriyorlar. esnek bişi baya hoş sürtmelerde falan kırılmıyor.

tabii ki açık hava filtresi de gerekli. ancak bu filtrenin 10.000 km'de bir değişmesi gerekiyor, düzenli masraf yani. sesi için tercih edilebilir bende de takılı.

şahsen gürültülü egzoz sevmiyorum ancak remus'un gürültü çıkarmayan ancak geniş ağızlı olan egzoz modellerine bakabilirsin. katalitik konvertörü de sökebilirsin fakat muayeneden geçmez. o nedenle yurt dışından çakma içi boş katalitik konvertör getirtebilir ve bu sıkıntıyı aşabilirsin.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. :D

ae1089

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizdeki boş viteste devrin artması sorunu bende de var :)
jantlar için rüzgar gülü modeli gerçekten güzel duruyor yalnız şunları da beğeniyorum ama isimlerini bilmiyorum malumunuz ilk arabam bu işlerde yeniyim :)
http://img713.imageshack.us/img713/9067/94bs.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/8969/6ev3.jpg
dediğiniz logoları biliyorum düşünülebilir ama ne yalan söyliyim pek hoşuma gitmiyor :)
arkadaki opel yazısını yapıştırıcıyla yapıştırmış aracın boyasına kadar taşmış yapıştırıcı.düzgünce çıkarıp daha yıpranmamışını takmak istiyorum.

aslında aracı biraz alçaltmayı da düşünüyorum yalnız biraz araştırdım yay kestirme olayı varmış sağlıklı bulmadım en sağlıklı alçaltma nasıl olur bilginiz var mı?

dediğim gibi arabadan daha pek anlamadığım için bendeki hava filtresinin nasıl olduğuna dair bir bilgim yok ama fotoğrafını çekip gönderebilirim bugün..
buarada yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim :)

ae1089

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında gonderdiğim 2.fotoğraf tam hayalimdeki araç denebilir :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
rica ederim :) şimdi yay kesme olayı sağlıksız, allah muhafaza virajda orda burda savurur tutamazsın arabayı. illa ki spor yaylar istersen uyumlu düzgün ve sıfır yay alman gerek, aman diyim şahine biner gibi yayları kesme falan yaptırma. modifiye sürecinde apaçi ruhlu ustalar aracını maymuna çevirmek için sana sürekli bişiler önereceklerdir, yok ustam sağol de geç. yayları kestirmek ya da kısa yay takmak konforu baya düşürecektir.

aracı alçakmış gibi göstermek için jantları çok az büyütmek mümkün. ben ülkemiz yollarında direkt alçaltmayı pek mantıklı bulmuyorum. 15" jant olması lazım senin araçta, 16" janta geçebilirsin. lastik olarak da 185-55-16 işini görecektir ama 185-60-16 da tahminim sıkıntı çıkarmaz. aracı alçaltmadan alçak göstermek daha mantıklı. lastik tabanını 195 falan yapma sakın, hem lastikler çok dışarı çıkar hem de benzin sarfiyatın artar ve kış performansın düşer.

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/2/4342/3721/23354360045_large.jpg açık hava filtresi budur. genelde sesi için alınır ancak duruma göre 3 ya da 5 beygir artışa sebep olabilir.

boş viteste frene basarken devir artması opelde mevcutmuş bu modellerde. usta ona bişi yapmak mümkün değil dedi. rölanti ayarlayıcısını da temizledik falan tam istendiği gibi olmadı ancak şimdilik sıkıntı yok.

tabii ki tamponlar, kaput falan biraz keyfe keder. nasıl hoşuna gidiyorsa öyle alabilirsin. tercihen açık hava filtresine hava girişi sağlayacak şekilde bir delikli kaput motorun daha iyi hava almasını sağlayacaktır.

jantların çok statik durmasını sevmiyorum ben. kıvrımlı jantlar aracı daha hareketli ve canlı gösteriyor ama zevk meselesi tabii ki :)

aman diyim aracı şahinciler gibi şekilden şekilde sokma :D en güzel modifiye sade ama dikkati çeken modifiyedir. yüzüme palyaço boyası sürsem yine dikkat çekerim ama estetik mi olur tartışılır :D

ae1089

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok şekilden şekile sokmam arabayı sadece biraz daha göze hitap etsin istiyorum apaçi usulü olmasın :)

açık hava fitresi var arabada ama marka model bilmiyorum tabiki :)
aracı alçak göstermek daha mantıklı dediğiniz gibi jantları değiştirmişken alçak göstermeyi de aradan çıkarmış olurum.
arka tampon çok yukarda kesik şekilde duruyor orası benim hoşuma gitmedi biraz,internette biraz araştırdım yalnız hep standart olanları buldum yani modifiye için farklı kaput veya tampona rastlamadım.
bir de bu model arabaya angel far takmış olan araç sahipleri kaputu da mı değiştiriyor çünkü genelde bakıyorum da önde logo takılacak yer görünmüyor o tarz kaput bulmak lazım sanırım.benim kaputla tampon arası baya boşluk var

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
valla o kaput olayını sanırsam özel fiberglastan yaptırıyorlar, düzgün bir kaportacı bulup araca özel çalışmak lazım.

arka tampon havada diyorsan arka tampon spoilerı diye şeyler satılıyor, onları deneyebilirsin araç tamponu yola yaklaşıyor az daha. ama tabii benim tigra a ile senin corsa b için malzeme bulmak artık çok kolay değil, iş biraz şansa kalıyor :)

ae1089

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de karabükte 3 yıldır öğrenciyim corsa gsı daha görmedim:) artık ankaraya gidip gelicez mecbur :D