Corsa D triger zinciri sıkılmalı mı?

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2009 model Corsa D aracım var 80000 km de triger ile ilgili hicbir islem yaptirmadim bir yerde okumuştum zincirli olduğunu ve 120.000 km de degistigi yazıyordu

Sizce baktırmam gerekli mi? gerekliyse ne gibi islem uygulatmam gerekli teşekkürler

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger zinciri ses yapar ise kontrol değişim yapılır ,öbür türlü müdahale gerekmez

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim kardeşim korkum bazen uzun yola çıkıyorum yolda sorun çıkarması yada kazaya sebep olmasi

Rica ederim .Arabanızı kullanırken dinliyorsaniz dikkat edersiniz. Lakin V kayışı hiç değişmedi ise değiştirin 5 yıl 60 bin km ömürü vardır. Madem uzun yola cikiyorsunuz.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilmediğim icin soruyorum V kayışı ile zincir farklı midir? Hocam

Evet farklıdır triger kayışı bir kapak mekanizmasıyla kapalı ve dışardan görülmezken, v-kayışı genelde otomobil çalışırken dışardan görülebilendir,otomobilde alternatör, hidrolik direksiyon ve klima kompresörüne güç sağlar.

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet farklıdır triger kayışı bir kapak mekanizmasıyla kapalı ve dışardan görülmezken, v-kayışı genelde otomobil çalışırken dışardan görülebilendir,otomobilde alternatör, hidrolik direksiyon ve klima kompresörüne güç sağlar.
Açıklayıcı bilgi icin tesekkurederim kardesim peki sence serviste mi degistirmek daha sağlıklı olur sürekli gittiğim tamirci var oda halledebilir mi?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıklayıcı bilgi icin tesekkurederim kardesim peki sence serviste mi degistirmek daha sağlıklı olur sürekli gittiğim tamirci var oda halledebilir mi?

Şahsi düşüncem servis sonuçta sıkıntılı parçalar hata affetmez Hatta geçen servisten V kayışı için parça işçilik dahil 95 tl dediler. Serviste yapılan her iş 2 yil garantilidir de birsey oldumu muhatap bulursunuz. Bence maceraya gerek yok :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V kayisini kendiniz bile deyistirebilirsiniz o yuzden serviste 95 tl , yoksa triger icin serviste evladinizi teslim edip cikarsiniz:) Servis elemablarina guvenmeyin , guvendiginiz ustanizda bi bardak cay ve muhabbet esliginde yapin hem iciniz rahat olsun hem cebiniz ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger zinciri icin ise ses cikarmasi gerekiyor diye biliyorum.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi