corsa d start stop sabah ilk çalıştırma !!!

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa 1.3 95 bg start stop aracımı 10 gün önce sıfır aldım. Aracım sabah ilk çalıştırmada rölanti düzensizliği buna bağlı motor titremesi ve kabin titremesi yapmakta. Bu süre 5 sn gibi kısa süre sürmekte, gün içinde arabayı kapatıp çalıştırmamda aynı sorun tekrarlanmamakta. Sadece gün içinde ilk çalıştırmamda böle bir durum yaşamaktayım. Bugun denememde gaz verdim o süre içinde sarsıntılı bi şekilde devir yükselip 3.000 devir geçmedi. Bu bi sorun mu yoksa normal mi konu hakkında bilgili arkadaşların fikirlerini merak ediyorum???

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yakıt aldığın yeri değiştirebilirsin

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havalar soguk belkı ondanda olabılrı..

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt aldığın yeri değiştirebilirsin

yakıtımı sürekli opetten aldım bugün ankara opan servise gittim onlarda yakıttan olabilir dediler, yakıt temizleme katkısı aldım gün sonunda konyaya geldim aracım şuan serviste yetkililer sabah bakıcak umarım düzelir,,

itibar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyaz duman yapıyormu?

itibar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel corsalarda ilk çalıştırmada,beyaz duman ve rölanti düzensizliği kronik bir sorun sanırım,bende 2004 1.3 corsa c var,140km'de şuan 4-5 dk sonra kendine geliyor araba,2005 dizel focus vardı öncesi,-20C bile hiç beyaz duman görmedim,corsada aşırı derecede beyaz duman ve vuruntu var,2 ustaya götürdüm, ilk çalıştırmada olabilir dediler,ama durum anormal bence, ikiside bulamadı arızanın ne olduğunu,normal deyip geçiştirdiler, lakin sıfır araçta rölanti düzensizliği olmaması gerekir bence.

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel corsalarda ilk çalıştırmada,beyaz duman ve rölanti düzensizliği kronik bir sorun sanırım,bende 2004 1.3 corsa c var,140km'de şuan 4-5 dk sonra kendine geliyor araba,2005 dizel focus vardı öncesi,-20C bile hiç beyaz duman görmedim,corsada aşırı derecede beyaz duman ve vuruntu var,2 ustaya götürdüm, ilk çalıştırmada olabilir dediler,ama durum anormal bence, ikiside bulamadı arızanın ne olduğunu,normal deyip geçiştirdiler, lakin sıfır araçta rölanti düzensizliği olmaması gerekir bence.

bende anlayamıyorum serviste sorun yok dediler başka araç denicekler miş, ellerinde bu modelden olmadığı için gelmesini beklicem, bugun yakıtı bitirip farklı yerden aldm umarım düzelir,