Corsa D Sağ Önden Gelen Tıkırtı

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Ön sağ tekerin amartisör bilyası boşluk yapmıştı, ses yapıyordu direksiyonu çevirdiğimde. Yaklaşık 2 ay kadar önce Ruville marka takoz ile değişti ve bir kaç hafta ses gelmedi sorun düzeldi.

Ancak, sonra hafif engebeli yerlerden geçtiğimde, araç hafif sallandığında sağ önden tıkır tıkır sanki bir şey bir yerlere çarpıyormuş gibi ses gelmeye başladı.

Ustaya geri götürdüm aracı, tüm ön takım kontrol edildi, z rotlarında felan boşluk felan da yok, artı her yer yağlandı.

Ancak ses kesilmedi. Bu arada geçenlerde araca 4 kişi bindik o ses kesildi. Yani araç hafifken ses yapıyor, ağırlaşınca ses kesiliyor.

Ne dersiniz, problem ne olabilir sizce ???

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problem muzik dinlememeniz ;) teybim sesini acinca dunyanin en sessiz ve sorunsuz aracina kavusacaksiniz :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Ön sağ tekerin amartisör bilyası boşluk yapmıştı, ses yapıyordu direksiyonu çevirdiğimde. Yaklaşık 2 ay kadar önce Ruville marka takoz ile değişti ve bir kaç hafta ses gelmedi sorun düzeldi.

Ancak, sonra hafif engebeli yerlerden geçtiğimde, araç hafif sallandığında sağ önden tıkır tıkır sanki bir şey bir yerlere çarpıyormuş gibi ses gelmeye başladı.

Ustaya geri götürdüm aracı, tüm ön takım kontrol edildi, z rotlarında felan boşluk felan da yok, artı her yer yağlandı.

Ancak ses kesilmedi. Bu arada geçenlerde araca 4 kişi bindik o ses kesildi. Yani araç hafifken ses yapıyor, ağırlaşınca ses kesiliyor.

Ne dersiniz, problem ne olabilir sizce ???
Hocam aynı sorun bende de var en son sesten dolayı götürdüm rot diye düşünmüştüm oda değilmiş sen naptın sorunu bulabildin mi?

Aracım 2009 model corsa

sefauner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helezon yayları kontrol ettırın eger yuk bındıgınde ses kesılıyorsa aradakı bosluk kapandıgındandır yay aktıflıgını yıtırmıs olabılır

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar cevaplar için,

dün farklı bir ustaya götürdüm aracı, beraber tur attık. " abi bunlar sorun değil arabayı bu kadar dinleme" diye tavsiye de bulundu :) ancak takoz değiştirilmeden önce böyle bir ses kesinlikle yoktu.

büyük ihtimal sefauner'in de dediği gibi yerine oturmayan bir şeyler var orda. artık müsait bi zamanda sağ ön amartisörü komple söktürüp yeniden taktıracağım.

ankara da işini temiz yapan bi alt takımcı tavsiyesi olan var mı bu arada ??

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün daha önceden değiştirdiğimiz amartisör takozuna motor yağı döktüm azıcık ve ses tamamen kesildi.

boşluk olmamasına rağmen takoz neden tıkırtı yapar anlamış değilim halen.

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün daha önceden değiştirdiğimiz amartisör takozuna motor yağı döktüm azıcık ve ses tamamen kesildi.

boşluk olmamasına rağmen takoz neden tıkırtı yapar anlamış değilim halen.
Motor takozu neresi oluyor kardesim bende kontrol etsem gozle görünür mü

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor takozu neresi oluyor kardesim bende kontrol etsem gozle görünür mü

Hocam yalnız benimkin de ses amartisör takozundan geliyordu, amartisör takozu corsa d'ler de ön camın dibinde hemen. Kaputu açınca direkt görünmüyor maalesef. Sileceklerin olduğu ızgaranın orada. Siyah yuvarlak bi plastik parça, ucunda vidası var.

Şırınga vasıtasıyla motor yağı gibi alışkanlığı az bi yağı etrafına gezdirirince tıkırtı sesi bitiyor.

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam yalnız benimkin de ses amartisör takozundan geliyordu, amartisör takozu corsa d'ler de ön camın dibinde hemen. Kaputu açınca direkt görünmüyor maalesef. Sileceklerin olduğu ızgaranın orada. Siyah yuvarlak bi plastik parça, ucunda vidası var.

Şırınga vasıtasıyla motor yağı gibi alışkanlığı az bi yağı etrafına gezdirirince tıkırtı sesi bitiyor.
Teşekkür ederim kardeşim bende bir bakayim

Nboyraz78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar cevaplar için,

dün farklı bir ustaya götürdüm aracı, beraber tur attık. " abi bunlar sorun değil arabayı bu kadar dinleme" diye tavsiye de bulundu :) ancak takoz değiştirilmeden önce böyle bir ses kesinlikle yoktu.

büyük ihtimal sefauner'in de dediği gibi yerine oturmayan bir şeyler var orda. artık müsait bi zamanda sağ ön amartisörü komple söktürüp yeniden taktıracağım.

ankara da işini temiz yapan bi alt takımcı tavsiyesi olan var mı bu arada ??
böule ustalarada gıcık oluyorum arkadaş. sen vurdumduymassan ben ne yapayım