Corsa d sabah calismasinda gelen sesler

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşların dediği gibi 5w/30 mobil yağ koyun ve yağ filtresini kesinlikle kaliteli kullanın orjınal yada motokar

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşların dediği gibi 5w/30 mobil yağ koyun ve yağ filtresini kesinlikle kaliteli kullanın orjınal yada motokar

bugun 5w/30 yag koydum aracima hava filtresi vs degistiridim, bakalim sabah gene ayni seyler tekrarlanacak mi.. eger tekrarlama yaparsa bujileri degistiricem ve kelebek bogazini bi temizleyecegim, bakalim soruun yagdan mi yoksa baska bi seyden mi deneme yanilma yontemiyle kademe kademe cozecegiz..

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deneme yanılma yapıp boşuna para harcama düzelmezse bi servise git ama kesinlilke düzelmiştir

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deneme yanılma yapıp boşuna para harcama düzelmezse bi servise git ama kesinlilke düzelmiştir

Valla servisten iceri tek lastik sokmak 300 tlden baslio nerdeyse :)

Yagi degistirdikten sonra bu sabah aracimi calistirdim, Gaz dahi vermedim bakalim nasil bi sonuc ortaya cikacak diyerekten.. arac normal devrinde calisti, 2-3 saniye arac devrini dusurdu hafif bi sarsinti oldu ve rolantiye aldi.. sanirim bu sarsinti otomatik rolantiye alma sarsintisiydi onun disinda herhangi bir seyle karsilasmadim ve yuzumde hafif bir tebessum oldu :) bakalim bi kac gun daha bu sekilde calisirsa sorun ortadan kalkmis demektir.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmiş olsun sorunun düzelmiştir adaşım :) istanbulda işçilikler okadar pahalıysa servisi oraya taşıyalım

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru yağ 5-30, eğer isterseniz 5-40 veya 0-40 ta kullanılabilir duruma göre.
ancak o sesin yağla bir ilgisi yok, benim dizel corsama servis benim itirazıma rağmen defalarca 10-40 yağ koydu. -10-15 derecelerde bilr tık ses yapmadı.
yağdan olsa hafifi ses yapar motor ısınıncaya kadar. ama kesinlikle çatur çutur ses yapmaz, devişr o derece düşmez.
boğaz kelebeği ile de bir alakası yok sanıyorum. olsa devamlı tekleme, hafif devir dalgalanması şikayeti olur genellikle.
soğuk araç otomatik jiklede çalışıp hava şartlarına göre belirli bir müddet sonra jikleden çıkıyor. sizin araç otomatik jikle, hava debimetresi, devir krank sensörü, siboplar , ateşleme vs. bir çok sebepten yapıyor olabilir.
tecrübeli veya böyle bir durum yaşayan varsa yardımcı olurlar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ancak o sesin yağla bir ilgisi yok, benim dizel corsama servis benim itirazıma rağmen defalarca 10-40 yağ koydu. -10-15 derecelerde bilr tık ses yapmadı.
yağdan olsa hafifi ses yapar motor ısınıncaya kadar. ama kesinlikle çatur çutur ses yapmaz, devişr o derece düşmez.
boğaz kelebeği ile de bir alakası yok sanıyorum. olsa devamlı tekleme, hafif devir dalgalanması şikayeti olur genellikle.
soğuk araç otomatik jiklede çalışıp hava şartlarına göre belirli bir müddet sonra jikleden çıkıyor. sizin araç otomatik jikle, hava debimetresi, devir krank sensörü, siboplar , ateşleme vs. bir çok sebepten yapıyor olabilir.

o servis sorumlusunu.... 10w 40 nedir ya Allah aşkına yıl 2015... motorlar 1990 teknolojisi değilki 10w40 yağ kullanılsın... araçların kitabında ne yazıyorsa o kullanılmalı... yeni nesil araçlarda 10w40 kamyonetlerde dahi kullanılmıyor artık... ticari araçlarımıza bile 5w30 kullanıyoruz...
ha tır kamyon olsa tamam diyecem... onların motorlarındaki yağlama sistemi kalın yağa uyumludur eyvallah...
1.3 cdti 1.5 dci ne bileyim bu tarz motorlar artık hassas parçalardan oluşuyor bu adamlar hiçmi eğitim almadan servislerde çalışabiliyorlar...
bilinçli tüketici olmayan Allaha emanet yaşıyor ülkemizde hakkaten...yazık günah abi malınıza ilerde yine size zarar aman diyim.... sizin istediğinizi koymayan servisten uzak durun. ve sebebinide söyleyinki öğrensinler...

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yagi degistirdikten sonra catir cutur hicbir ses kalmadi aracta :) ilk calistirmada 2-3 saniye bi ufak sarsinti yapar gibi oluyor otomatik jikleden arac direk rolantisini buluyor ..hafta icide bujileri orjinal olmak kaydiyla yenilicem. arac ilk gunki gibi calismaya basladi sessiz sakin,suanlik bi problem kalmadi .. :bir:

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmiş olsun sorunun düzelmiştir adaşım :) istanbulda işçilikler okadar pahalıysa servisi oraya taşıyalım

Servise;kedinin camdan cigere baktigi gibi uzaktan bakmayi tercih ediyorum :) :)

ilk bakimlarda insanlari ole bi seviyorlarki ole bi sevkat uyguluyorlarki 3-5 parca seye disarida 100 liralik maal olan seyi 400-500 lira diye faturalandiriyorlar neymis orjinalmis GM malzemeymis. hava filtresi GM olunca acaba 85 beygir araba ,185 beygir mi oluyor :) mumkunse vaktiniz varsa serviste araclarinizin basinda durun ne yapiolar bakin sadece. orjinal GM vidalar falan kaybolmasin :) :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ilk bakimimi dahil kendim yaptim ve yapmaya devam ediyorum , kusra bakmasinlar ama sifir aracima 10-40 yağ koyan adama ne arabami emanet ederim nede ona usta gözüyle bakarim. Orj. GM mis aman valla yağ filtresinin bosh , polen filtresini ve hava filtresini motocar , yagi da GM 5-30 kullanıyorum , servis 300-500 TL arasi bakim parasi alirken ben 95 tl te hallediyorum.