corsa d radyo cd çalar kod

stiknas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 model corsa d sahibiyim aracımda cd 30 mp3 radyo-cd çalar var ilk kontağı açtığımda bilgi ekranından saat -tarih -sıcaklık bilgisi görülebiliyor radyoyu açtığımda ise radyo bilgisi ancak bu 5-10 sn sürüyor daha sonra alt satırda 'dısplay safe' yazısı çıkıyor radyo-cd çalıyor ancak bili ekranında göremiyorsun ,tarih ve saat ayarlıyamıyorsun bu olay belli aralıklarla tekrarlanıyor.aracı 1,5 ay önce aldım ve bu problemi başından beri yaşıyorum ilk aldığımda opel servisinde kod girilerek olayın çözüleceği söylendiğinden önemsememiştim ancak opel sevisine gittiğimde aracın üstündeki cihazın araç bilgileri ile uyuşmadığını ögrendim koduda bulunamıyor yani cihaz sonradan takılmış herhalde ilk cihaz arıza yapmıştır diye düşünüyorum aracı vekaletle aldığımdam aracın sahibinede ulaşamıyorum servisin bu konuda iki önerisi var yeni bir cihaz (1900tl) yada cihaz kodunun kırılması ama nasıl ve nerde yapılır bilmiyorlar bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların yardımını bekliyorum........:sorry:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Evet o araçta güvenlik amacı ile teyp ve ekran birbirine kodlanmış olarak çalışır.
Muhtemel eski sahibi model yükseltmek yada bi sorun nedeni ile ekranı veya teybini değiştirmiş.
Söküp takarken sıfırlama ve yeniden kodlama işlemi yaapılmadığı için elranında SAFE çıkıyor.
Ekranda sadece SAFE mi çıkıyor DİSPLAY SAFE mi yazıyor..?

Yapılacak olan. mevcut takılı olan teybinin kodunu ögreneceksin.
Sonra araçtaki ekran sıfırlanacak. Oda ekranın kodlu olduğu teyp ile yapılıyor ama onuda yapanlar var.
Ekran sıfırlandıktan ve teybin kodunu bildikten sonra kolay.
TECH2 ile ekran teyp kodu ile kodlanacak.

Daha önce forumda ugraşan arkadaşlar var. yer konusunda yardımcı olacaklardır.

stiknas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet o araçta güvenlik amacı ile teyp ve ekran birbirine kodlanmış olarak çalışır.
Muhtemel eski sahibi model yükseltmek yada bi sorun nedeni ile ekranı veya teybini değiştirmiş.
Söküp takarken sıfırlama ve yeniden kodlama işlemi yaapılmadığı için elranında SAFE çıkıyor.
Ekranda sadece SAFE mi çıkıyor DİSPLAY SAFE mi yazıyor..?

Yapılacak olan. mevcut takılı olan teybinin kodunu ögreneceksin.
Sonra araçtaki ekran sıfırlanacak. Oda ekranın kodlu olduğu teyp ile yapılıyor ama onuda yapanlar var.
Ekran sıfırlandıktan ve teybin kodunu bildikten sonra kolay.
TECH2 ile ekran teyp kodu ile kodlanacak.

Daha önce forumda ugraşan arkadaşlar var. yer konusunda yardımcı olacaklardır.

problemde o ya mevcut takılı teyp kodunu nasıl öğrenecem .................:sorry:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
problemde o ya mevcut takılı teyp kodunu nasıl öğrenecem .................:sorry:

Ekranı sıfırlayacak yer zaten teybin kodunuda çözer.
Forumda biraz araştır. daha önce bu konuyla ugraşan arkadaşlar oldu.
Ugraşan arkadaşlara olmadı özel mesaj at
Kafana takma çözülmeyecek birşey değil. Hallolur.