Corsa d polen filtresi değişimi

fatu38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Havalandırmadan gelen koku sebebiyle polen filtresi değişimi ve temizliği için biraz uğraştım. Daha öncesinde internette bilgi bulamamıştım belki birilerinin ihtiyacı olur.

Ben bu şekilde sökerek polen filtresi değişimi ve köpük sıkarak havalandırma kısmını temizlemeye çalıştım. Köpüğü yukarıdaki havalandırma ızgaralarından az kullandım ayağa hava veren kısmı sökünce açılan kısımdan doğruca merkezine boşalttım hepsini.

Koku nedeniyle sanayide konuştuğum birisi eğer sıcak su peteğinde kaçak varsa koku olabileceğinin bunun için ön göğüsün sökülmesi gerektiğini söylemişti. O nedenle sürücü tarafında gaz pedalının yanındaki plastik parçayıda söktüm oradada sıcak su peteği var ama ustanın söylediği gibi göğüsü sökmeye gerek yok gibi biraz abartmış heralde. Petek boruları ve peteğin yan kısmı görünüyor değişimi için yandan çıkarılır gibi kasetçalara kaset takılışına benzer şekilde. kokuyu denemedim ama yine devam ederse petekle ilgileneceğim tabi iyi bir ustayla elimde alet olsa gözüm kesiyor kendim yaparım gibi :)
Bu arada o peteğe su götüren borular tam gaz pedalının yanındaki plastiğin altında motor sıcakken o kısım çok ısınıyor kışın iyi yazları kötü.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize kolunuza sağlık. Gayet güzel bir anlatım olmuş. Özellikle polen filtresi kapağının tırnaklarına dikkat edin. Yetkili serviste benim tırnağı kırmışlar ve elektrik bandıyla tutuşturuvermişler kapağı. :D

Benim araçta şuanda polen filtresi yok. En son bir hışımla söküp atmıştım. Koku sorunu falan hiç olmadı. Genelde dışarıdan hava pek aldırmadığımdan olsa gerek sorun yaşamadım ama yeni bakım zamanı takıcam.

uykucu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler, gerçekten faydalı bir paylaşım olmuş.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kokunun asıl nedenlerınden bırıde klımayı aractan ınmeden bı 2 3 dakıka kadar once kapatın kokuun olmadıgını goruceksınız o zaman fan acık dursun klıma tusunu kapatın ıcerıdekı soguk havayıda atsın fandan o zaman ıcerıde bı ıslanma olmadıgından kokuda yapmıyor

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline koluna sağlık , ben ilk olarak youtubeden videosunu izleyerek değiştirmiştim.

fatu38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim umarım faydalı olur.