Corsa d plaka lambası sigortası

yusa_alagoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler merhaba
Corsa d aracıma arıza lambası yakmayan photon marka t10 tip ledli beyaz ampul takacaktım sanırım sigortası kaldırmadı. Biri yaniyor öbürünü takınca ikiside yanmıyor. Fakat biri sarı biri beyaz ampulü takıncada yaniyor. Sigortası kaldırmıyor heralde. Sigortası nerede bilen varmı ?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa d de hicbir ampul ariza lambasi yakmiyor ki:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsp 2 diyor olcay patlaksa veya arıza tespit ederse. Ampul bozuk olabilir veyahut ters mi takıyorsun?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sigortadan değil arabadaki canbus sistemi arabada ampul yok diyor. Plaka lambasını led yapmak için her lambaya paralel uygun bir direnç bağlamak gerekiyor. Öte türlü arızalı lamba uyarısı çıkar. Bazen de ledler yanıp söner. Özetle direnç lazım hocam taş direnç bağlamayın yangın çıkar metal kılıflı dirençler var şaseye vidalanan.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çinden bi ton led ampuller turlu turlu seyler aldim , arabaya extra seyler ekledim hic sorun yasamadim , bizim corsa benim eski sahin gibi ne bulursam oyle dumduz bagliyom calisiyo sikinti yaratmiyo :)
Benim araba biraz beyinsiz ellam :)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çinden bi ton led ampuller turlu turlu seyler aldim , arabaya extra seyler ekledim hic sorun yasamadim , bizim corsa benim eski sahin gibi ne bulursam oyle dumduz bagliyom calisiyo sikinti yaratmiyo :)
Benim araba biraz beyinsiz ellam :)

Dış aydınlatma gurubunda bunlar olmuyor iç aydınlatma canbus kontrolünde değil oralarda ledler problem değil :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
T20 leride led yaptim (gunduz fari) :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aliexpress e t20 yazdim bildigin o ledli ampullerden aldim :) bu sadece gunduz farinin ampulu.
:) digerlerinide turune gore arattirip al, canbus manbus o kadar akilli degil benim araba :)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aliexpress e t20 yazdim bildigin o ledli ampullerden aldim :) bu sadece gunduz farinin ampulu.
:) digerlerinide turune gore arattirip al, canbus manbus o kadar akilli degil benim araba :)

Elimde 100 çeşit led var belki, hepsi arabanın bi yerlerine uygun tipte sadece sofit olanlar arıza vermiyor o yüzden senden link istedim ki arıza vermeyeni sen bulmuşsun aynısı bende alayım benimkinde arıza veriyor çünkü direnç bağlamak da çok iyi değil hele ki taş direnç yangın çıkarır :)