CORSA D Periyodik bakım ?

Pawofeagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 model corsa aracım var periyodik 10.000 bakımı için neler almalıyım sorayım dedim tecrübeli arkadaşlara.
Arç 134 binde en son yag filtre değişimi 124 binde yaptırdım.

Hava,yağ ve polen filtrelerinin hepsini değiştirmeli miyim ?
yağ filtresi orjinal polen ve hava filtrelerini bosch taktırmıştım en son yine aynı yapmayı düşünüyorum.
yağ olarak mobil koymuştum 5/30 . hangi mobil yağı seçmeliyim yeşil sarı türleri var.

Cemo1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ olarak motul öneririm 5 30. Filtrelerin hepsini değiştirmen daha iyi değiştir hepsini yakıt filtresi 20 binde bir değişiyor diye biliyorum tabi en son ki bakımda değiştirmesiysen onu da değiştir. Aracın dizel olduğunu varsayarak yazdım.

Pawofeagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil 3000 formula ile mobil esp formula arasında ne fark var? 2007 1.2 benzinli corsa için hangisi daha iyi?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkisinin arasındaki fark harici iklim akışkanlar ve üretici onayı karşılaşmasi lazım. 5.30 yağ işinizi görür marka olarak motul kullandım şimdi luk oil genesis premium kullanacağım dexos2 onaylı. Öncekı sorunuz tüm filtreleri değiştirin yağ filitresi gm olsa iyi olur fakat genede pek farketnez eğer ki siz senede 1 veya kilometre dolunca yağ değiştirirsnz. Bu araçlarda benzin filitresi deponun içinde arıza olmadıkça değişmez. Sizin aracınızın periyodik bakımında triger zinciri hiç değişti mi değişmedi ise zamanı gelmiş . Ayrıca V kayışı 2. Değişim periyodunda onuda kontrol edin.