Corsa D Kokpit Boyama (her araca uygulanabilir)

şevko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teyibin tuş bölümünü nasıl ayırdınız ben corsa c de orayı sökmeye çalıştım kırdım piano black olayı aklıma yattı şimdide astra h de

teyip olayını detaylı anlatırsanız sevinirim

joeclown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkçası çok zmn geçti üzerinden ama hiçbir parça kaba kuvvetle veya kanırtarak ayrılmıyor öncelikle bunu bilip sabırlı olun.. her parçanın vidası mevcut ama tıkandığınız yerde güzel bir bantlama ile boyanmasını istemediğiniz kısımdan kurulabilirsiniz..

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok iyi olmuş Coolcat...Vernik var mı bunda?

mjj_renegade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla sonradan yapılan nasıl olur bilemiyorum ama, benimki orjinal piyano siyah ve benim gibi takıntılıysanız habeeriniz olsun parmak izi kalıyor ve ben sürekli kadife gözlük beziyle silmek zorunda kalıyorum! Çok uyuz hep pis gibi görünüyor, yapıcaksanız da mat siyah tavsiye ederim!

Parmak izine kılım :))

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karbon kaplama için bugün konsolu söktüm.Biraz zor iş.
1-Önce teyp sökülüyor

2-Klima panelinin sökülmesi basit.Teybin altında kalan 2 adet civatası var.Kaplama da tırnaklarla klima paneline tutturulmuş.

3-Üst parçanın sökülmesi biraz daha detaylı.
3a-Önce teybin kızağını yerinden çıkartıyoruz.
3b-Üst kaplamanın teybin bulunduğu yere denk gelen 2 adet tırnağı var sağ ve solda.
3c-Üst tarafta bulunan tek hoparlörün kapağını çıkarıp hoparlörü söküyoruz.Altında bir civata daha çıkıyor.
3d-Sonra digital ekranın bulunduğu siyah kısmın tırnaklarını gri kaplama kısımdan ayırıyoruz.
3e-Bundan sonra gri (bej) kaplama kalıyor torpidonun üzerinde zaten onu torpidoya bağlayan civatalarda o zaman net görünüyor.Bunları söküp kaplamayı çıkartabiliyoruz.

4-Teybin öz yüzeyinin teypten ayrılması epey teferruatlı.
4a-Teybin mekanızmasını komple ön kısımdan sökmek gerekiyor.
4b-Teybin yanlarında bulunan vidaları sökmek gerekiyor.Ben üst kapağı da söktüm tırnaklarından ayırarak.
4c-Teybin sol tarafında bulunan bir tırnak var o tırnağı kurtarmak gerekiyor.
4d-Teybin mekanizmasını ön kısımdan ayırdıktan sonra arka kısımda vidalarla tutturulmuş metal paneli vidalarını sökerek çıkardıktan sonra Volume düğmesini sökerek teybin ön panelini çıkartabiliyoruz.

5-Direksiyon üzerindeki kaplamalar ise çekerek çıkarılıyor.Ancak nazik olmak lazım.Yavaş yavaş ve esneterek çekiyoruz.Kaplamaların airbage bakan kısımlarında soketleri var.Onu da çıkartarak kaplamayı butonlarıyla birlikte direksiyondan alıyoruz.Butonları önce vidalarını söküp sonra tırnaklarından ayırarak kaplamadan ayırıyoruz.

Perşembe günü kaplamaları alacağım bakalım nasıl olacak??

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yiğit tam aradığım bilgileri yazmışsın.Eline sağlık.Ben de o parçaları söküp piano black yapacağım.Senin çalışmanın fotolarını da bekliyoruz.

edmontdante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ssl29926.jpg