corsa d jant

yolcu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar elimde 16 corsa d orjinal jantlarım var sıfır olarak arkadaştan satın aldım lastik alıp bitürlü takamadım lastikleri de 195.55.16 fiyatları çok pahalı aracım corsa d 1.3 75 hp cdtı 16 jantın araca ağır gelip yakıt sarfiyatının artacağı ve konforun düşeceğini tahmin ediyorum bunları satıp 15 gecmek mantıklımı sizce yorumlarınız nelerdir.

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kapak sac jantlardan orjinal 16 jantlara geçiş yaptım eskisine göre biraz daha sert oldu ancak yakıtta aman aman bir fark yok fazladan 0.10 kuruş bilemedin 0.20 kuruş fazla yakıyorum bence 16 ları alın takın aracın degeri alıcıların gözünde baya artıyor en nihayetinde 16 orjinal takım jant

yolcu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimkileri de şuan saç jant ondan ağır olup yakacağını düşünüyorum 16 takınca aracın yerden yüksekliği arttımı lastik hangi marka taktın

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yay var 3.5 h&r eskisine göre yüksekligi arttı çünkü eskiden altını vurdugum yerden artık altını vurmadan geçiyorum zaten aracı görenelr söylüyor bu araç havaya kalkmış diye 195-55-16 varı önler continental arkalar dunlop tu şimdi yeni aldıgım er300 bridgestone turanza lar var yanlız bu yeni aldıklarımda bir nebze havaya kaldırmış gibi geliyor bana zaten turanza lar run flat lastik patlayıncada giden muhabbeti bundada var ondan yanak kısımları çok sert ve kolay esnemeyen bir lastik
bence 16 jantları takın aracın degeri gerçekten satarken artış gösteriyor insanların gözüne daha albenili geliyor hemde orjinal ekipman

yolcu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yay var 3.5 h&r eskisine göre yüksekligi arttı çünkü eskiden altını vurdugum yerden artık altını vurmadan geçiyorum zaten aracı görenelr söylüyor bu araç havaya kalkmış diye 195-55-16 varı önler continental arkalar dunlop tu şimdi yeni aldıgım er300 bridgestone turanza lar var yanlız bu yeni aldıklarımda bir nebze havaya kaldırmış gibi geliyor bana zaten turanza lar run flat lastik patlayıncada giden muhabbeti bundada var ondan yanak kısımları çok sert ve kolay esnemeyen bir lastik
bence 16 jantları takın aracın degeri gerçekten satarken artış gösteriyor insanların gözüne daha albenili geliyor hemde orjinal ekipman
sac jantlar varkenmi taktın yayları ben yay takmak istemiyorum. yükseleceğini tahmin ediyorum ama nekadar yükselicek tahmin edemiyorum

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sacalr varkende takılıydı 1 yıl fln oldu takılalı zaten yay takmak istememinizle alakası yok dediklerimin benim aracımda böle dedim 1cm kalktı havaya ondan eminim sadece

yolcu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim demek istediğim 16 ları taksamda yay takmak istemiyorum. orjinal yaylarda acaba nekadar yükselebilir onu merak ediyorum sen yayları değiştirince aracta düşmeyle beraber konfordada düşüş cok oldumu

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neyse abicim anlaşamadık senle belli yay takmana gerek yok yay la ilgili birşey demiyorum sadece bende böle oldu ama yay lı benim aracım demek istedim eski haline göre bende 1 cm farketti eminim bundan normal 16 jantlı bir corsa ylada aramda 5 parmak fark var şuan 1 cm havaya kalkmasına ragmen bence senin aracında 1-2 cm arasında havaya kalkar yol tutuş olarak 195 55 16 lar orjinal ölçüye göre daha başarılı yakıt konusunda benim aracım istanbul trafigi karma kullanımda(çok dur kalk ve ara sıra sakin ve agresif kullanarak) 190-210 kuruş arası hep yakıyor karşılaştırbilrsin böylece ölçü olarak sıkıntılı bir ölçü değil fakat normal lastige göre 30-40 tl fark var tane fiyatta bence alın diyorum araca deger katıyor ve bence çok ta güzel duruyor

yolcu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiyelerin için teşekkürler şuanda takma taraftarım lastik olarakta konfor acısındanda michelin düşünüyorum

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiyelerin için teşekkürler şuanda takma taraftarım lastik olarakta konfor acısındanda michelin düşünüyorum
michelin pilot exalto ve continental ler tavsiyem olur bu ölçüde ben bridgestone aldım ısınmadan virajlarda pek bir işe yaramıyor savurmak istiyor bide run flat oldugunda yol sesi fazla içerde mecihelin pilot exalto ve continental ler bu ölçüde iyidir:good: