corsa D 205-55-16

yolcu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar corsa d 1.3 75 hp aracıma 205-55-16 jant ve lastik taktım jantlar corsa 7 kollu orjinal jantı ama lastik ebatının 205 olması sıkıntı yaratırmı olumlu olumsuz yanları nelerdir.

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
benim aracın orjinali 195/65/15 . ben 225/45/17 taktım. arka lastikler hafif bi kasiste çamurluklara sürtüyordu. ufak bi operasyonla hallettim. belki siz de böyle biproblem yaşaya bilirsiniz.

yolcu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün 5 kişi kısa mesafe yol gittik sürtme olmadı sürtmez gibi gözüküyor.

Sinan_553461

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
bugün Bridgestone bayiine gittim jant ve lastikler için görüştüm. 215-45-17 jant düşündüğümü söyledim. Aracın Corsa D olduğunu söylediğimde abi o araç kaldırmaz, çekiş de performans da çok çok düşer, yakıtın da çok çok artar dediler. Hatta 16" jantın bile ağır gelebileceğini söylediler. Sonuç olarak canım sıkıldı, moralim bozuldu. Kullanan arkadaşlar lütfen burada bilgi verirseniz, çok sevinirim. Ciddi anlamda soru işaretlerim oluştu çünkü...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
16" ağır gelmez zaten orjinal ebatları 195 55 16

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
bugün Bridgestone bayiine gittim jant ve lastikler için görüştüm. 215-45-17 jant düşündüğümü söyledim. Aracın Corsa D olduğunu söylediğimde abi o araç kaldırmaz, çekiş de performans da çok çok düşer, yakıtın da çok çok artar dediler. Hatta 16" jantın bile ağır gelebileceğini söylediler. Sonuç olarak canım sıkıldı, moralim bozuldu. Kullanan arkadaşlar lütfen burada bilgi verirseniz, çok sevinirim. Ciddi anlamda soru işaretlerim oluştu çünkü...

Sinan abi aracın dizel olduğunu da söyleseydin :D Bende 15'' var ama 17 olsa da farketmez sanki.Olmazsa bir chip yaptırıp toparlarsın :)

Parayı bassan bayi de 17 getirir zaten :) :D

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
neden oyle dusunuyorlarki, bu aracin orjinal 17 si bile var, tak sen kaldiririr, ne kadar agirlik farki olucak, ebat buyudugu icin biraz direksiyon zorlanir, cok az bir oranda bir yakit artisi yani gorece cok degil, biraz daha fazla asfalt sesi, bariz bir yol tutus artisi (yakit artisina oranla), daha etkiliyici bir gorunum...

Ha lastik olarak kaliteli bir marka tercih edersen asfalt sesini bu sekilde azaltabilirsin, yakit icinde energysaver serisi takarsin daha dusuk yuvarlanma direnci olan bir lastik ile ayni konforu yakalayacaginizi dusunuyorum ben... yakit ve ses olarak...

Ben corsa d lere 17 yildiz jantlari (penta - 5 kollu) cok yakistiriyorum, bence en cok yakisan jant ben olsam 300 - 500 fazla verir ondan alirim.

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
16 da olur 17 de.
ama orjinal ölçülerde kullandıkları jantların ağırlıklarına dikkat etmek lazım.
sonradan takılan bu ölçüler özellikle uzakdoğu üretimlerinde jantın ağırlığı yüzünden sorun çıkarabilir.
büyük ölçü ve hafif jant iyidir.ama aynı zamanda pahalıdır:D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
16 da olur 17 de.
ama orjinal ölçülerde kullandıkları jantların ağırlıklarına dikkat etmek lazım.
sonradan takılan bu ölçüler özellikle uzakdoğu üretimlerinde jantın ağırlığı yüzünden sorun çıkarabilir.
büyük ölçü ve hafif jant iyidir.ama aynı zamanda pahalıdır:D

katiliyorum aynen, ben yazarken orjinal 17 jant ve orjinal olcudeki lastik icin yazmistim, 17 ile 16 arasinada orjinal (opel gm) sadede 500 gr oynuyor...

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kanka 15inç 205 taban 55 yanak kullanıyorum 5Cmlik de FK yay taktırdım kaymak gibi gidiyorum valla virajlarda da harika bir yol tutuşu oldu.6 kişi bindirim denedim ne teker çamurluğa ne de karter yere sürttü gayet de taş gibi oluyor tavsiye ediyorum aracına olan sevgin artar :)