Corsa d fan sorunu

Tugay can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç sürekli fam acıyor. 110 derecedem 114 e kadar kış olmasına ragmen bu kadar ısınması normal mı müşür iyi ısı sensörü iyi bugun radyotor havasını aldık termostat iyi bu kadar ısınması normal mi kış ayında

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şimdi hocam kış olsa bile araç fan açar, sıkışık trafikte kalmışsınızdır açar, yokuş çıkmışsınızdır açar, motoru yüksek devirde kullanıyorsunuzdur açar, sistemde hava vardır açar.... Önemli olan stop ettiğinizde fan halen açık mı ? Fan hangi kademede açıyor ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ayrıca aracınızda bildiğim kadarıyla hararet göstergesi bulunmuyor. Siz arayüze geçiş yapıp oradan bakıyorsunuz, muhtemelen 1 veya 2. kademede fan açıyor aracınız.

Tugay can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Stop edince fan hale devrede kalır mı benımki hemen kapanıyor bugın hava vardı aldık termostat devreden cıkmıs ama sonra yine yaptı

Tugay can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arayüze bakıyorum 110dan somra açıyor acaba taö anlamı ile soguması gerekir mi bugun yaptım ya daha

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam bunu anlamanın şöyle bir yolu var. Aracınız fan açana kadar bekleyin, fan açınca klimayı çalıştırın eğer fan bir üst kademeye geçip daha yüksek sesle çalışıyorsa sistemde herşey normaldir. Ancak fan hızında artma olmuyorsa su tesisatına bakmakta fayda var.

Tugay can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcaklık aralıgı konusunda ne düşünüyorsunuz peki

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bizdeki araçtan ve opellerden bahsedeyim h kasalar yazın bile ben fanın nadiren açtığını gördüm kışın hiç bir zaman açmıyor opelde genelde sistem düzgün işliyorsa kolay kolay fan acmaz ve kolay kolay 110 derecenin üzerini görmez
sanırım sizde kaputu kaldırın ve sol tarafına bakın kaputun ıslanma varmı ve yedek su deposu ve kapağını takıp edin eğerkli gerekli durumda kapak açmazsada ikide bir fan açar arac
haip hocamında dediği bazı durumlarda mecburen açar onlarıda göz önüne almak gerekli

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
normal çalışma ısısı genelde 105 de gezer 109 da termostat acar ısıyı 100 e düşürür eğerki soğutma yetmezse 113 de ilk kademe fan devreye girer oda yetmiyorsa 118 de 2 ci fan açar

• Beğen
Tepkiler: Sefer16

Tugay can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam tesekkulerr