Corsa d Dizel (Sabahları Mazota Bağlı Sarsıntı/Tekleme)

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim selenoid valf arzaliydi hata kodu veriyordu onun icin değiştirdim Bilgin olsun. Sen enjektör sesini kullanirkende duyuyorsan sorun mutlaka enjektör. İlk çalıştırmada aracı başka biri calistirirda hareket ederse dışarıdan ses çok bariz duyuluyor.

enjektör sesi düşük devirlerde ve küçük viteslerde geliyor, ariza kodu yok, enjektör bakımı da yapilali 10k falan oldu olmazsa bi daha kontrol ettiricez artık, tekrar teşekkürler.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektör sesi düşük devirlerde ve küçük viteslerde geliyor, ariza kodu yok, enjektör bakımı da yapilali 10k falan oldu olmazsa bi daha kontrol ettiricez artık, tekrar teşekkürler.

Bakımı nasıl oluyor bilmiyorum. Ses duyuyorsanız bence tamir takimi fiberi komple değişip sıfır enjektör haline getirilmeli. Dışındaki Demir’e birşey olmuyor zaten içini değiştirince sıfırlanıyor. Bakımını yapan Pompaci enjektörü test etmeliydi. Makinede değerlerine bakıp ona göre işlem yapıyorlar takmadan yine test yapıp takıyorlar. Ben daha önce 2012 Ford focus aracıma 110 binde yetkili serviste enjektör yaptırdım 4 kez sokuldu tamire gitti yine olmadı satarken servis garantisi devam ettiğinden öyle sattım. Bu enjektörü yaptırdığım yere de ayni focustan geldi adamlar yaptıktan sonra bende baktım sıfır hata çalışıyordu. Yetkili servisin yaptırdığı enjektörün sesi 200 Km devam ediyordu ve servis normal hepsi ayni olur. Yeni enjektör alırsan sessiz çalışır dedi. Adamlar demekki isini iyi yapıyor ki sıfır ses ile çalıştırıyorlar.

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et

bende de bire bir aynısı. total mazotu atarsan ses çok kesiliyor.
bendeki enjektörler çıkmadı. diplerine kuvvetli pas sökücü sıkıyorum ara ara.

sonra yine deneyecek pompacı. (enjektör alt kısmının motor bloğunda kalma riski varmış çok zorlanırsa)

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sonra yine deneyecek pompacı. (enjektör alt kısmının motor bloğunda kalma riski varmış çok zorlanırsa)

İyi bir pompacida şahane çektirme olur çıkarır. Ha oldu ya çıkmadı kırıldı, hrmen bir tornacı çağırır kalan kısmı tornacı 15 dakikada çıkarır. Sana ayrıca bir enjektör fazladan pahalıya patlar ama üst kapak falan uğraşmazsın. Pompaci pas sokucu kullanıyor ama yine de zor çıkıyor. Benim ikisini zor çıkardılar

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

çözerseniz birdan paylaşın lütfen, ben çözersem ben de paylaşırım : )

pablo_özkobar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 1 yıl olmuş konu ama bende de şöyle bir sıkıntı var arkadaşlar 2013 corsa d kasa 1.3 dizel var bende çalışırken sıkıntı yok titreme vs fakat klimayı açtığımda motorun sesi değişiyor rölantide titreme oluyor. araç 87 binde enjektör bakımları falan yaptırmıştım bosch servise götürüp adamlar baya baya temizlediler geçenlerde de klima bakımı yaptırdım titreme geçer diye yine olmadı sizce sorun nedir ben anlam veremedim bi türlü

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 1 yıl olmuş konu ama bende de şöyle bir sıkıntı var arkadaşlar 2013 corsa d kasa 1.3 dizel var bende çalışırken sıkıntı yok titreme vs fakat klimayı açtığımda motorun sesi değişiyor rölantide titreme oluyor. araç 87 binde enjektör bakımları falan yaptırmıştım bosch servise götürüp adamlar baya baya temizlediler geçenlerde de klima bakımı yaptırdım titreme geçer diye yine olmadı sizce sorun nedir ben anlam veremedim bi türlü

Maf sensörü ve map sensörünü balata spreyi ile temizleyince bence titreme azalmıştı.
(maf sensörü voltajı fazla veriyormuş. Her arıza cihazı bunu görmüyor. Enjektörcüde bir cihaz vardı o gördü. NOT: Bu bilgi Konuyu Açmamdan sonra öğrenilmiştir.)

Madem yazdınız birde Castrol 5w30 deox2 kullanıyordum.
Mobil 1 5w30 deox2 ye geçtim. Çalışmada ciddi bir iyileşme oldu. (titreme devam etsede motor canlandı)

Bu Yazılar kendi kişisel tecrübelerimdir. Şu firma bu firma beni ilgilendirmez.