Corsa D Cd30 Teyip için Bluetooth

atalanm1

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
Merhaba forumda yeniyim, corsa d 2007 Enjoy ve focus 3 2012 Trendx iki aracım var ve ikisinede müzik dinlemek için bluetooth modül montajlamıştım. Gel zaman git zaman sadece müzik dinlemek yetmedi ve aracın altyapısını bozmayan direksiyon tuşlarının kontrol edebildiği telefon görüşmesi yapılabilen bir bluetooth modül tasarımı üzerinde çalışmaya başladım. Modülden beklentilerim Usb, telefonla görüşme, direksiyon tuşları ile şarkı değiştirme çağrı cevaplama gibi ihtiyaçları karşılayacak aynı zamanda aracın orta konsolunda bulunan ekranda bluetooth yazısı gösterilmesini sağlayacak. İlk versiyon için bunları düşünüyorum. Eğer bu konuda daha önce çalışmış meraklı arkadaşlar var ise burayı bir kayıt defteri gibi kullanıp sizlerinden fikirlerinden faydalanmak isterim.

atalanm1

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
Şu ana kadar geldiğim aşamalar hakkında bir bilgi vereyim. Aracın can hattını dinleyen ve ileitşim kuran bir mirokontrolcü bir can entegresi bir bluetooth entegresi ve bikaç komponent ile bir pcb tasarladım. Şuan aracın Can İdlerini çözmeye çalışıyorum ve bu idlere karşılık bir yazılım yazma aşamasındayım. Prototip pcb için aşağıya bir kaç görsel ekleyeceğim. Projede istediğim başarı ve verimi alırsam pcbleri profesyonel ürettirip diğer aracım ve arkadaşlarımada uygulayacağım. Piyasada sadece müzik dinleten ve yanında ucuz bir mikrofon ile gelen modüller 600 Tl civarında, sanırım bu modüllere ödeyeceğim ücrete yakın bir tutarlar usb direksiyon tuşları ve ekrana gerekli yazılarıda yazan bir modül ortaya çıkacak.

Arkadaşlar konu hakkında ki görüşlerinizi merak ediyorum. Hadi şu corsaları biraz eğlenceli yapalım

Prototip-ON79b4d2a23dc86a2d.jpeg
Prototip-ON252555d186052f67.jpeg
Prototip-Arka88a675ea182e7102.jpeg

• Beğen
Tepkiler: kendir_li

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Proje güzel bekliyoruz hani bizde takıyoruz ama bizdeki konuşma yapıyor birde numarayı ingilizce olarak arayanı söylüyor bt5.0

• Beğen
Tepkiler: atalanm1

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şemayı benim kanım paylaşma çünkü Türkiye de bu işi yürüten bir iki arkadaş var emin ol bu işin kazançını senden çok yaparlar benim sayfam var bir iki bişey paylaştım Instagram adamlar direk sabahına yapmış paylaşıyorlar benden çok ekmek yediler

• Beğen

atalanm1

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
Kaan hocam , modülün ortaya çıkmasında asıl ihtiyaç duyduğum özellik direksiyon tuşlarının arama cevaplama şarkı değiştirmesi işlevi. Mevcutta bahsettiğiniz gibi bir modülü iki aracımada taktım ama bu ingilizce yada çince konuşmalar tuhaf sesler istemediğim için bunu geliştiriyorum. Modülün ilk versiyonundan maddi bir beklentim yada çıkarım yok isteyen ( ticari amaçla kullanmamak şartıyla) arkadaşlara gerekli bilgileri sağlamak niyetindeyim. Ve dosyaları açık kaynak olarak paylaşmama tavsiyenizi dinleyeceğim :)

Modülün ikinci versiyonunda arayan kişinin isminin gid ekranda görünmesi gibi bir özellilk , hareket edince kapıları otomatik kilitleme, kadran selamlama , dönüşe duyarlı sis farları , geri vitese takılınca sağ aynanın bir tık aşşağıya inmesi gibi eklentileri yapıp hepsini tek modülde toplamayı düşünüyorum :) sadece teyibin içinde bulunan bir kartın bağlantısıyla opellere yeni bir hava katabiliriz umarım :D Üstüne bütün bu işler yazılım ile olacağından aracın sağında solunda kesme biçme işleri olmayacak orjinalliği bozulmayacak :)

atalanm1

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
Ekstra olarak şuan sadece fikir aşamasında olan ve 1.3 corsaları performans amaçlı kullanan arkadaşlar için yağ su sıcaklığı , turbo basıncı , g kuvvet sensörü bilgilerini telefon ekranına yansıtan bir modülde geliştirmek planlarım arasında :D İlgili arkadaşlar varsa aracını modifiye odaklı kullanan bana " şu olsa aslında güzel olur " dedikleri özellkleri yazarlar ise sevinirim gelişimde desteğe ihtiyacım var :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaan hocam , modülün ortaya çıkmasında asıl ihtiyaç duyduğum özellik direksiyon tuşlarının arama cevaplama şarkı değiştirmesi işlevi. Mevcutta bahsettiğiniz gibi bir modülü iki aracımada taktım ama bu ingilizce yada çince konuşmalar tuhaf sesler istemediğim için bunu geliştiriyorum. Modülün ilk versiyonundan maddi bir beklentim yada çıkarım yok isteyen ( ticari amaçla kullanmamak şartıyla) arkadaşlara gerekli bilgileri sağlamak niyetindeyim. Ve dosyaları açık kaynak olarak paylaşmama tavsiyenizi dinleyeceğim :)

Modülün ikinci versiyonunda arayan kişinin isminin gid ekranda görünmesi gibi bir özellilk , hareket edince kapıları otomatik kilitleme, kadran selamlama , dönüşe duyarlı sis farları , geri vitese takılınca sağ aynanın bir tık aşşağıya inmesi gibi eklentileri yapıp hepsini tek modülde toplamayı düşünüyorum :) sadece teyibin içinde bulunan bir kartın bağlantısıyla opellere yeni bir hava katabiliriz umarım :D Üstüne bütün bu işler yazılım ile olacağından aracın sağında solunda kesme biçme işleri olmayacak orjinalliği bozulmayacak :)
Hls modül dediğimiz piyasada milletin sattığı sonradan yapılan modülün şeması ve yazılımı var istersen alıp verebilirim

• Beğen

atalanm1

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
eğer gönderebilirseniz çok sevinirim biraz esinlenmek şuan hiç kötü olmaz :D atalan.mehmet1@gmail.com üzerinden paylaşabilir misiniz ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tamam aklımdasın boş vakite isteyip atıcam sana

atalanm1

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Kaan hocam 🙂 tasarımlar bittiğinde sizede profesyonel kart ve yazılımı göndereyim bende