Corsa d 1.4 100 hp yakıt tüketimi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba sayın arkadaşlarim. Bugün uzun yol yaptım ankara antalya ortalama hiz 81 km yakıt 5.9 fazla basmadım 4 yetişkin full bagaj dolu . Sizce yakıt tüketimi normal mi? Litre fiyatı 4.60 hesaplara göre km 275kr . Sanki bana fazla yaktı gibi geliyor .

Not. Würth enjektör temizleyicisi koydum fullemeden önce o fazla yaktırır mi dersinz?

Tüm cevaplar yorumlar için teşekkürler :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bence normal neden? Araba da dört kişi var corsa da olsa hatırı sayılır bir ağırlığı da var. Ben araçta şunu fark ettim elli kilo bile aracın çekişi ve yakıtını anında etkiliyor.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi valla anlayamadım. Anlık rolanti 0.4 du katkıyı koydum 0.5 oldu. Geçende hakan bey e baskı balatayi deneyimledi gayet iyi dedi belki okumusundur iki usta baskı balata bitik demişti bana

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kardeşim şimdi katkı et ki eder mi? İlla fark eder. Neticede amacı belli bu ürünün. Balata konusuna gelince de şunu söyleyeyim biten balata her zaman kendini belli eder araç bağırır ve kokar bunlar olur. Bizim arkadaşa bir kaç usta balata bitik dedi adam beş sene oldu daha da biniyor :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bide oksijen sensörü kirlenmiş olabilir mi oda etkilermis cekış ve yakıtı . İlginç olan bi gün koku geldi kaputu açıp baktım oksijen sensörünun yanından hafif duman geliyordu sonradan gecti ilk çalışmada oldu bu

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi bide oksijen sensörü kirlenmiş olabilir mi oda etkilermis cekış ve yakıtı . İlginç olan bi gün koku geldi kaputu açıp baktım oksijen sensörünun yanından hafif duman geliyordu sonradan gecti ilk çalışmada oldu bu

Mehmet şimdi sana bu balata konusunda şunu söyleye bilirim. Aracın en frenini çek sonra tak birinci vitese aracı kaldır eğer kalkmaz stop eder yada araç kalkar pati çekerek ilerlemek ister ise baskının bir gram sorunu yok demektir. ;)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet şimdi sana bu balata konusunda şunu söyleye bilirim. Aracın en frenini çek sonra tak birinci vitese aracı kaldır eğer kalkmaz stop eder yada araç kalkar pati çekerek ilerlemek ister ise baskının bir gram sorunu yok demektir. ;)

Onu denedim abi arkayı pisiyor. İleri doğru stop eder mi dağa fazla zorlasam bilemiyecegim. Abi oksijen sensörünun yanından hafif duman olayına ne dersin yüksek akım mi geliyordr

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Onu denedim abi arkayı pisiyor. İleri doğru stop eder mi dağa fazla zorlasam bilemiyecegim. Abi oksijen sensörünun yanından hafif duman olayına ne dersin yüksek akım mi geliyordr

O sensör sanırım eksoz orada bir yere bağlı belki çürümüşdür.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İki adet var abi biri egzoz diğeri motorun üstünde. Arızalı olsa sanırım ikaz verir diye düşünüyorum ama duman çıkmasi ilginç :)

Hangisinden çıkıyor bu duman?