Corsa D 1.3 cdti 75hp Turbo basıncı yükseltmek

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa d 75hp 1.3 cdti'nin turbo basıncını makul bir oranda arttırarak orjinal turbo ile daha fazla güç elde etmek nekadar sağlıklı olur bunu deneyen yada hakkında araştırma yapan bilgisi olan arkadaşlardan öneri ve görüşlerini bekliyorum Şİmdiden teşekkürler.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
wgnin açılma devrini mbc ile üst devirlere taşınabilir fakat aynı oranda yakıtla desteklemek gerek yoksa fakir karışım ortaya çıkar buda araca zarar verir

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa d 75hp 1.3 cdti'nin turbo basıncını makul bir oranda arttırarak orjinal turbo ile daha fazla güç elde etmek nekadar sağlıklı olur bunu deneyen yada hakkında araştırma yapan bilgisi olan arkadaşlardan öneri ve görüşlerini bekliyorum Şİmdiden teşekkürler.

riske girmeyin derim... işin ehline 750 lira civarı verip güzel bir yazılım yada belki birazdaha ucuza box alıp takın. zira sırf turbo basıncı ile olacak iş değil malesef:(

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yazılım kat iptali egr iptali wasgate 1.3 lerde ters değil 1.7 lerdeki gibi bu yüzden external wg takılabilir tabi birde intercooler büyütülürse araç yürür

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden yazılım düşünmüyorsunuz ?

yazılım düşünüyordum gittim yerine açtılar uğraştılar yapamadılar 2013 model aracım henüz buna uygun olan yazılım çıkmamış.Bi arkadaşım turbo basıncını ayarlatacak hediye gibi diyebilirm ücretsiz olacak...Aracın garantisi henüz bitmedi yazılım ile ilgili sorun yapmayacaklar ama diğer şeyler şu an mümkün değil, corsamı seviyorum birde yürüse...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazılım düşünüyordum gittim yerine açtılar uğraştılar yapamadılar 2013 model aracım henüz buna uygun olan yazılım çıkmamış.Bi arkadaşım turbo basıncını ayarlatacak hediye gibi diyebilirm ücretsiz olacak...Aracın garantisi henüz bitmedi yazılım ile ilgili sorun yapmayacaklar ama diğer şeyler şu an mümkün değil, corsamı seviyorum birde yürüse...

turbo basıncını muhtemelen wastgate üzerinden açacak arkadaşınız. muhtemelende araç kendini korumaya alıp basıncı fazlasıyla geri kısacak.yada turboyu devreye sokmayacak. bence iyi araştırın illaki yazılım yapılır...

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo basıncını muhtemelen wastgate üzerinden açacak arkadaşınız. muhtemelende araç kendini korumaya alıp basıncı fazlasıyla geri kısacak.yada turboyu devreye sokmayacak. bence iyi araştırın illaki yazılım yapılır...

teşekkürler, internetten araştırıyorum ama fazla bilgim yok turboyla ilgili...

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu güncel konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
abi bir tane turbosmart manuel boostcontroller tee al işin tamam korumaya kada ayarını deneyerek yapabilirsin montajıda çok basşit içinde anlatıyor