Corsa D 1.2 yakıt tüketimi

barisarock7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Böyle bir başlık gördüğümü hatırlıyorum ama bulamadığım için açtım.

Corsa D 1.2 benzinli daha 1100 km'de ben bayiden teslim aldığımda yakıt tüketimi 100km'de 9 görünüyordu. 400 km yol yaptıktan sonra 6.8'e kadar düştü bu rakam ancak sonra 700km'yi şehir içinde yapınca bu rakam 7.4'lere tekrar çıktı sizce normal mi bu? Babamın Ford C-max dizel 1.6 aracı 110 bin km'de 5.3'lerde yakıt tüketiyor . Birde dün benzin aldım kalan km 272 gösteriyorken, daha 25 km anca yaptım bu 220'lere düştü. Ben bu yol bilgisayarını çözemedim çok dengesiz istatistikler veriyor.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Böyle bir başlık gördüğümü hatırlıyorum ama bulamadığım için açtım.

Corsa D 1.2 benzinli daha 1100 km'de ben bayiden teslim aldığımda yakıt tüketimi 100km'de 9 görünüyordu. 400 km yol yaptıktan sonra 6.8'e kadar düştü bu rakam ancak sonra 700km'yi şehir içinde yapınca bu rakam 7.4'lere tekrar çıktı sizce normal mi bu? Babamın Ford C-max dizel 1.6 aracı 110 bin km'de 5.3'lerde yakıt tüketiyor . Birde dün benzin aldım kalan km 272 gösteriyorken, daha 25 km anca yaptım bu 220'lere düştü. Ben bu yol bilgisayarını çözemedim çok dengesiz istatistikler veriyor.

benzinli bu soğuk havalarda tüketimi normal.. zamanla hem motordan kaynaklı hemde sizin araca alışmanızdan kaynaklı tüketim bir miktar daha düşebilir..

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yol bilgisayari menzili sizin kullaniminiza gore hesaplar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı araçtan bende de var. Yakıt tüketimi yüksek fabrika verilerine göre. Hava şartları, dur kalk yoğunluğu, cc kullanımı(olumlu) vb. etkenlere göre değişiyor. Ş. dışı 4,8'e kadar düştüğü oldu ama genelde ort. 5,5 litre. Ş.içi ise en az 7,8 en çok da 9,8 olmuşluğu var yukarıda belirttiğim şartlardayken. Bir de yol bilgisayarını ş.içi veya ş.dışı kullanıma geçmeden önce sıfırlarsanız değerler daha net ortaya çıkar.

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç 4000 km de , istanbul şehir içi kullanıyorum, yol bilg. yok kendi hesabıma göre 7.5-8.0 yakıyor..İnanılır gibi değil.