corsa d 1.2 kullanıcıları, fikirleriniz?

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün açtıgım konuda corsa d 1,3 dizel almak üzereyim demiştim yetkili serviste kontrollerde araçta sağ çamurluk ve kapı boyalı çıktı volant arızalı çıktı.fren balatası ve disk bitik çıktı.arabayı almaktan vazgeçtim.
yetkililerle fikir alışverişi yaparken yakıt konusunda 1,2 nin daha mantıklı oldugunu düşündüm ve 1,2 nin bakımları daha ekonomik.yılda 25-30bin km yapmıyorsan dizel alma dediler.ben yılda 15 bin km anca yapıyorum o da maximum yani:) ikinci el dizel almaktansa sıfır 1,2 almayı düşünmeye başladım.birde dizelin bakımları parçaları daha pahalı.o parayı benzine veririm daha iyi diye düşünüyorum

corsa d 1,2 kullanlar performans olarak araçlarından memnunlar mı acaba, araçta 4 kişi varken rampalarda felan sorun oluyor mu? corsa d 1,2 hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Bence 1.2 en uygun olanı
motoruna göre ürettiği güç mükemmel (80 Hp), piyasadaki birçok 1.4 araçla güç olarak kafa kafaya bence, masraflar açısından da bir o kadarda ekonomik (yıllık bakımı, vergi, yakıt tüketimi vs..)
Geçen yaz Temmuz ayında düğün için uzun yol gittik şehirler arası üstelik klimayı neredeyse hiç kapatmadık, arabada 5 yolcu ve bagaj ful gittik, yolculuk sonunda yakıt tüketimini bir hesapladım sonuç son derece güzeldi 100 km ye 5 lt. civarı bir tüketim. Ama şehir içinde 7,5 - 8 lt. o da gayet iyi bence.

Ayrıca aynı sınıftaki benzer araçları da inceledim detaylı olarak konfor ve malzeme kalitesi olarak Opel Corsa hepsinden farklı.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
C kasa kullanıcısıyım vergi bakım olarak gerçekten uygun.. Aynen 1.4 motor güücü ile birebir bir performansı var ben yokuşlu trafikli bol dur kalklı istanbulda 1 depo ile en aşşa 450KM gidiyrm sadece şehir içi.. Ş.dışı yazın izmire giderken hesaplicam ;)

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski bir corsa d kullanıcısıyım arabayı tam 60000 km kullandım son derece harika bir araç yukarıdaki arkadaşların dedikleri gibi 1,4 motor gücünde bir araba arabada gördüğüm tek eksisi amaortisörlerin biraz sert olması, fakat yola oturması için oda şart kalitesi için söyleyecek bişi zaten yok bence ideal bir aile arabası

uzun yolda çok kullandım yakıt gerçekten çoook ekonomik ş.içide 6,5 yaktım.

theopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç düşünme

2008 de 1.2 opel corsa aldım çok memnunum ilerdeki hedefim yeni astra ya da insignia ama corsayı da unutmam

Vectra Power

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.dilanbilgisayar.com.tr
Yakıt Gayet Güzel :) Yürü Hızlanma Tutunmada Gayet İyi. Yalan yok 200'ü Gördüm. Tek Hoşuma gitmeyen yanı 3 kişi bindiğinde Bayırlarda Zorlanıyor. Ama Al Bence :)

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rampalarda çok mu hantal kalıyo peki?

klink21bucuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kardeş gayet memnunum.1,4 araçlardan hiçbir farkı yok. 1,6 araçlara göre kalkış ve ara hızlanmalarda fark var tabi.ama ekonomi olarak düşünürsen bu olayı ki bu benim için en önemli konu, çook müthiş.düşünmeden al bence..

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rampalarda çok mu hantal kalıyo peki?
bende 1.2 kullanıcısıyım devir çevirirseniz çok rahat çıkarsınız ekonomik kullanım yapayım derken deviri düşük tutarsanız zorlanır ama bir alt vitesle yine çıkarsınız sanıldığı gibi çekmeme sorunu yok aslında herşey gaz pedalı ve doğru vites seçimiyle alakalı

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bende 1.2 kullanıcısıyım devir çevirirseniz çok rahat çıkarsınız ekonomik kullanım yapayım derken deviri düşük tutarsanız zorlanır ama bir alt vitesle yine çıkarsınız sanıldığı gibi çekmeme sorunu yok aslında herşey gaz pedalı ve doğru vites seçimiyle alakalı

temiz özetleme +++