corsa combo meriva hız sabitleyiciyi kol almadan hazırlama

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış bilmiyorsam dizellerde debriyaj müşürüde standart olarak mevcut
comboya bille sadece kol ve tech 2 ile c.c. taktırıyorlar
sizde şanşlısınız ben alt tesisatı çekmek zorunda kaldım

şu direnç değerlerini öğrenebilirsek kol masrafındanda kurtaracağım sizi ama küçük bir ilçedeyim ve yoğun çalışıyorum büyük şehirde tanıdığım parçacıda yok bir arkadaş direnç değerlerini söylerse konuyu tamamlarız herkesede yarar

ben debriyaj müşürü göremedim. Tam olarak nerede bu müşür baktım baktım bulamadım.

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben debriyaj müşürü göremedim. Tam olarak nerede bu müşür baktım baktım bulamadım.

yeri torpidonun alt kısmına bağlı debriyaj pedalına basınca pedal müşürden ayrılıyor, pedala göre torpidonun motor tarafına değil sana doğru bakan tarafına monte ediliyor.

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinyal kolunu değiştirmeden hız sabitleyici yapmak için şu direnç değerlerine ihtiyacım var yardımcı olacak arkadaş olursa çok sevineceğim
Gaziantep ilindeki parçacı ve kazalı çıkmacıları komple dolaştım corsa combo meriva tipinde curuse control tuşları olan sinyal kolu elinde olan birtane dükyan bulamadım
bu projeyi yapabilmem için aşşağıdaki gibi direnç değerlerini yazarsanız çok sevinicem projeyi yapıp fotoğraflarla siteye koyacağım

arkadaşlar yapılacak şu:
sinyal kolu soketleri boşta iken sinyal kolunun soketinin sadece 3 ve 4 numaralı pinleri arasına ölçü aletini (ohm metre ile direnç konumunda) bağlayın

hiçbir tuşa basmadan okuduğunuz direnç değerini
c.c. düğmelerinden "I" tuşuna basılıncaki direnç değeri
c.c. düğmelerinden "R" tuşuna basılıncaki direnç değeri
c.c. düğmelerinden "0" tuşu basılıncaki direnç değeri

toplam 4 direnç değeri c.c.li sinyal kolu elimde olsa 1 dakika sürmeyecek bir işlem
şimdiden teşekkürlerhttp://img29.imageshack.us/i/corsacdirenc.jpg/

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Emre bukadar neden bekliyorsun ki.
Elinde opcom un yokmu. eline 50K lık bi pot al bagla çıkan değerleri bilğisayardan izle. gerekli değerleri not al. uygun değerleri belirleyerek projeni tamamla.
Bu kol zaten zor bulunuyor olanda söküp ölçmez.

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir elektrik bölümü öğretmenimiz aracınce hız sabitleyici bulunduğunu kol direnç değerlerini ölçebileceğini söyledi kendisinden hevesle haber bekliyorum

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hafta ankara oto güven'e uğrayıp çıkma debriyaj müşürü ve soketini edindim
müşür problem değildide müşürün elektrik bağlanti soketi serviste bile yok düzgün olması için kazalı arçtan soket söktürdüm.
konu 500 üzeri hit aldı devreyi hazırladım sadece dirençleri monte olacakl ama bir arkadaş direnç değerlerini ölçüvermedi hala direnç değerlerini bekliyorum

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ah be Emre anlasamda söküp ölçsem :(
şimdi kime söküp ölçtürecem ben bunu servise gitmem lazım..İlk fırsatta gidersem bir rica ediyim bakıyım ne diyecekler :)

kdzli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu antalya ve civarında konuyu takip eden bir c.c. li arkadaş,nerdeyse gideyim bulayım.