corsa combo meriva hız sabitleyiciyi kol almadan hazırlama

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sırf tesisat ve müşürlerle alakalı değil tech2 beyinde c.c. şeçeneğini görmüyor ise boşuna uğraşmamak lazım mesela 1.0 a uyumlu değilmiş bana öyle dendi..Saçma olan şey ise easy tronik şanzıman elektronik gaz fren olan araçta c.c. yi takamamam oldu buna bir çağre var mı bilmem fakat eğer başka 1.0 araçta c.c. taktıran varsa bilgilerini lütfen benle paylaşsın..

benim aracım opel meriva cosmo 2005 model 1.6 105hp motorlu olamsı lazım
benim aracımda c.c. zenon farla beraber bir pakette opsiyon listesinde mevcuttu bu yüzden teknik bir engel olacağını sanmam

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Emre düğmeleri nereye koymayı planlıyosun.? varmı kafanda bişi.

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
aslında size kol bile lazım deil kolun ucundaki tuş takımı lazım kolun kafası nasıl olsa çıkabiliyorkafa bir türlü delinir oraya elektronik devre tuşlarından konabilir bozuk oto radyolarından çıkabilir o düğmeler

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
asıl konu şu cruise lambasını nasıl yakabiliriz

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sinyal koluna gelen soketlerin fotoğraflarını çektim sinyal kolunun oraya 2 adet soket girişi var altta ve üstte olmak üzere resimlerde görüldüğü gibi üst sokete 4 kablo alt sokete 3 kablo girişi bulunuyor. Şimdi benim aracımda cruise üst tesisatı varmı yokmu?

Alt soket sanki sinyal koluna bağlı değil gibi üsttekiyse eğer dediğim gibi 4 kablo var.
09062010180.jpg

09062010181.jpg

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre düğmeleri nereye koymayı planlıyosun.? varmı kafanda bişi.

kişisel olarak aracı sadece sol el direksiyonda kullanırım sağ elim zaten boştadır o yüzden sağ elimin altında orta konsol civarı düşünüyorum

2. proje olarak
c.c. lambası devrede yeşil ışığının çıkış ucunu öğrenip sadece sinyal alıp transistörlü bir sürücü devre uzerinden merivaların konsolun orta üst noktasındaki dörtlü flaşör düğmesinin altındaki pilastik 2. boş buton yerine müdahale edip c.c. devreye girince altından ledli flu aydınlatmalı AUTO PİLOT yazısı devreye girsin istiyorum. bu daha ilerideki bir proje olacak.

aslında şu direnç değerlerini nazın geçebilecek bir parçacıda 1dakikada ölçsen güvenilir bir kaynaktan değerleri almış olarak projeye başlasak çok sevinicem

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sinyal koluna gelen soketlerin fotoğraflarını çektim sinyal kolunun oraya 2 adet soket girişi var altta ve üstte olmak üzere resimlerde görüldüğü gibi üst sokete 4 kablo alt sokete 3 kablo girişi bulunuyor. Şimdi benim aracımda cruise üst tesisatı varmı yokmu?

Alt soket sanki sinyal koluna bağlı değil gibi üsttekiyse eğer dediğim gibi 4 kablo var.
09062010180.jpg

09062010181.jpg

üstteki olması lazım sinyal kolunun altında ve üstünde iki kolay damak var onlara dokun kolu kızağından hafif kaydırarak çıkartırken kola bağlı olan soket kolla beraber gelecektir hangi soket olduğunu daha net anlarsın
sonra sinyal kolunu kızağında yerine it tık diye kendisi yerine oturur

kdzli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lise, üniversite elektronik okudum TIS2000den soket yerleri tesisat bağlantı yerlerinede bakabiliyorum elimdende tesisat çekmek geliyor fotoğraflayarak hazırlarım ama hazırlayabilmek için direnç değerlerine ihtiyacım var

arkadaşlar yapılacak şu:
sinyal kolu soketleri boşta iken sinyal kolunun soketinin 3 ve 4 numaralı pinlerine ölçü aletini (ohm metre ile direnç konumunda) bağlayın

hiçbir tuşa basmadan okuduğunuz direnç değerini
c.c. düğmelerinden "I" tuşuna basılıncaki direnç değeri
c.c. düğmelerinden "R" tuşuna basılıncaki direnç değeri
c.c. düğmelerinden "0" tuşu basılıncaki direnç değeri

toplam 4 direnç değeri c.c.li sinyal kolu elimde olsa 1 dakika sürmeyecek bir işlem top sizde

konuya el atıp buraya taşıdığın için teşekkürler,sinyal kolundaki resimdeki direnç değerlerini bu şekilde buldum.c.c. li kolu çıkmacılarda da aradım,buralarda bulamadım.en mantıklısı çıkma bir cruise controllu kol bulmak.hatta kullanacağım butonları da seçtim.1 tanesi çift kademeli 2 buton yetiyor.bekliyoruz bakalım elbet çıkar bir yerden.

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstteki olması lazım sinyal kolunun altında ve üstünde iki kolay damak var onlara dokun kolu kızağından hafif kaydırarak çıkartırken kola bağlı olan soket kolla beraber gelecektir hangi soket olduğunu daha net anlarsın
sonra sinyal kolunu kızağında yerine it tık diye kendisi yerine oturur
ok teşekkürler dün servise uğradım üst tesisat var.

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok teşekkürler dün servise uğradım üst tesisat var.

yanlış bilmiyorsam dizellerde debriyaj müşürüde standart olarak mevcut
comboya bille sadece kol ve tech 2 ile c.c. taktırıyorlar
sizde şanşlısınız ben alt tesisatı çekmek zorunda kaldım

şu direnç değerlerini öğrenebilirsek kol masrafındanda kurtaracağım sizi ama küçük bir ilçedeyim ve yoğun çalışıyorum büyük şehirde tanıdığım parçacıda yok bir arkadaş direnç değerlerini söylerse konuyu tamamlarız herkesede yarar

Son düzenleme: