Corsa C'nin fren performansı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizde de oluyor mu bilmiyorum ama ben arabamın fren performansından hiç memnun değilim. ABS'den dolayı mı bilmiyorum araba resmen çok uzun sürede yumuşacık duruyor. Şu anda araba garantide bir şey değiştiremem ama ne yapılabilir ilerde ve tabi bunu fark edip (ya da etmeyip) arabanın frenlerinde modifikasyona gidenler hangi modifikasyonla nasıl sonuçlar aldı?

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben çok memnunum masallahı var fakat son zamanlarda balatalar bitik durumda yenileyeceğim.Bir yerden disk ve kaliper buldum 306*28 ebadında uyarmıki 4*100 de bijon aralığı var..Bizim disklerin ebatını bilen var mı?

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet yaa,
aynı sorun bende de var. Üzerinde ABS bulunan ilk aracım bu normal mi bilmiyorum ancak sanki durmakta çok nazlıymış gibi. Gecen gün xxx in biri benim arkam dahil trafık akarken zırt diye durdu. Ben " tamam girdik " derken bi kaç santim ile durabildim, arkamdaki Golf durdu onun arkasındaki duramadı...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya aniden durmanız gereken zamanda frene basıp direksiyon çevire biyorsanız hemde durabiliyorsanız bnce frensisteminiz sorunsuz.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende daha dün kullandım eniştemin corsa c sini bence gayet makul çok iyi olmasıda iyi değil bu sefer arkadakiler duramayacak siz hızlı bi şekilde durunca bence frenleri iyi bi kontrol ettir balataları zımparalat

edi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ewt biraz zayıf test verileri de öyle gösteriyor
dün köprüde giderken önümdeki araç fren yaptı geç farkettim
bende bastım ama adam ayağını frenden çekmesine rağmen aradaki mesafeyi bi kaç saniye korudu araç tırstım resmen bu bi kaç saniye bana bayaa uzun geldi yanımdaki arkadaşta tırstı çünkü hemen hemen tampon tampona gittik hatta arkadaş çok şaşırdı arabanın önünü bu kadar küçük tahmin etmemiş
az kalsın bi öpücük konduruyodum:eek: :D :D

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genellikle bu tür ufak sınıf araçaların ağırlık merkezleri önde oldukları için fren mesafesi diğer araçlara göre daha uzundu ama teknoloji geliştikçe bu sorun ortadan kalkmaya başladı... Bir kontrol ettirmenizi tavsiye ederim...

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu durumda çelik jant aldığımız zaman jantın ağır olması bizim için bir avantaj olmaz mı ?

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöle bi avantaj olur motorun o jantı orjinali gibi çeviremez daha ağır döner bölece daha yavaş gider sonuç olarak daha rahat durursun tabi bu bir avantaj mı dezavantaj mı tartışılır...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aker' Alıntı:
bu durumda çelik jant aldığımız zaman jantın ağır olması bizim için bir avantaj olmaz mı ?

Avantaj olmaz bence büyük ve ağır bi jantı arabanın durdurması daha zor olur bunun motor freninde de değişeceğini sanmıyorum ayrıca çok yakar yorar arabayı gereksiz yere araç daha geç hızlanır daha geç durur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...