Corsa cdti z13dt rölanti sorunları

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba sevgili forumdaşlar. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.Aracla ilgili birkaç soru sormak istedim, ustanın elinde yapboz olsun istemiyorum araç.
aracım 2006 z13dt 1.3 cdti corsa.
1.Araç boşta iken veya debriyaja basılı iken kendi kendine minik minik aragaz veriyor. 800 den 950 ye çıkıyor minik minik (2-3 defa gaza hafif dokunma gibi). fakat bunu ilk çalıştırmada vs. yapmıyor. bir süre sürdükten sonra ışıkta beklerken vs. yapıyor. yani motoru ısıtmak için yapmıyor, motor zaten sıcakken yapıyor.

2.araç sadece 2.viteste hızlanırken belli bir devir aralığında (2500-2700 aralığında olması lazım) tek sefere mahsus tekleme yapıyor. yarım saniyeden az bir süre hissediliyor bu. diğer viteslerde bu sorun yaşanmıyor.

3- araç 2. ve 3. viteste iken ayağımı gazdan çektiğimde 2-3 kere silkeleme yapıyor ileri geri. örneğin 2. viteste 2200 devir gidiyorum, kırmızı ışığı görüp ayağımı gazdan çekiyorum ve araçta sallantı oluşuyor. sallantı şekli; arabayı kaldırırken stop ettirecek gibi oluyor. acemi birinin arabayı kaldırmaya çalışmasını düşünün. umarım güzel betimlemişimdir.

Başına bu tarz problemler gelen, veya konu hakkında bilgisi olan yazarlar cevaplayabilirse çok müteşekkir olurum. şimdiden çok teşekkür ederim.

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Aracin yakit sistemini kontrol ettirmenizde fayda var yani enjektorlerinizden 1 i veya 1 kaci arizali olabilir, arabayi kompresore bindirdiginizde sallanmasi ve dururken devir yukseltmesi enjektoru isaret ediyor

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
anladım hocam. fakat 3 ay önce enjektör temizliği yapılmıştı aracın. acaba başka bir sorundan mı kaynaklı bilemedim

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Aynı motor, aynı model bende de var. 2 ve 3 numaralı problemler bende oluyor. Enjektörler farklı zamanlarda iki kere pompacı da kontrol edildi çok şükür sağlam. Ben yakıt basınç sensöründen şüpheleniyorum bi ara söküp bakacağım. Eğer soruna çözüm bulan varsa yazabilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynı motor, aynı model bende de var. 2 ve 3 numaralı problemler bende oluyor. Enjektörler farklı zamanlarda iki kere pompacı da kontrol edildi çok şükür sağlam. Ben yakıt basınç sensöründen şüpheleniyorum bi ara söküp bakacağım. Eğer soruna çözüm bulan varsa yazabilir mi?
Egr ve manifold temizle istersen

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Benim basınç sensöründe pislik biriktiriğinde araç giderken hızı vitesi devri farketmeksizi çat diye stop ediyordu. Debriyaja basıp çekince tekrar çalışıyordu. Ben söküp balata spreyi skmıştım sorun düzeldi.

@kannn üstadın yazdığı gibi egrden şüphelendim bende sökmüşken hava filtresi kutusundan sonraki bütün borularda temizletilirse emme manifoldu temizlenmişken hemen kirlenmez.

• Beğen
Tepkiler: NefesTR