corsa cdti çok ağır kalkıyor

emrh_corsa'n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam aynen bende de 2007 corsa 1.3 cdti var bende rampada falan yarım debriyaj sonra fren öle kalkıyorum benim öle kalkışlarım aşırı yavaş değil ama rampada kalmıyo niyeyse.kaldırmıyo araba hele bide arkada 2 kişi fln varsa .....

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 2007 cdti corsa var. dik rampalarda araba ister boş ister dolu olsun el freni kalkıyorum. arabaya zarar vermeden en mantıklısı da bu.
yoksa ben de 1976 dan beri araba kullanıyorum ama bu 1.3 motorların tipik hastalığı, turbo devreye girip havayı doldurmadan araba zorlanıyor ve yarım dedriyaj sadece arabaya zarar veriyor.
zaten 1.ve 2. viteste hiç bir şey beklenmeyen bir arabadan kalkışta çok şey beklemek eşyanın tabiatına aykırı.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öle ancak chip tuning ile bu sorunun giderildiği idda ediliyor. uygulama yapdıranlar yada tecrübe edenlerin görüşleri nedir.
bu kalkış hantallığı düzeltilebilir mi?

AstraCoupeDriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende acaba benim arabada veya bende mi problem var diyordum ki bu başlığı gördüm.

İlk defa dizel kullanıyorum ve hakikaten yokuşlarda kalkarken acemi şöförlere döndüm. Stop etmeler, arabayı kaydırmalar.

Kalkıştan sonra canavar.

Demek arabanın genel karakteri ile ilgili bir durum. Bu durumda yarım debriyaj veya el freninden başka seçenek yok gibi.

Chip ile ilgili arkadaşlar bizi aydınlatabilirse çok iyi olur. Bu hantallığa çözüm olacak ise ciddi anlamda düşünülebilir.

AstraCoupeDriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuyla ilgili bir çözüm yok heralde...Hayatımda el freni ile araç kaldırmak zorunda kalmadım, alışana kadar akla karayı seçicez heralde. devamlı stop ediyor yokuşta kaldırmaya çalışırken. Gaz pedalı neredeyse yerinden çıkacak,ama ivmelenme yok. Kalktıktan sonra tutabilene aşkolsun...