corsa c teyp bağlama

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımda bulunan cc20 standart kasetçaları söküp yerine jvc kd-g385 cd-mp3 çalar bağladım. (teyp çerçevesi ile). herşey iyi hoş ta kontağı kapatıp anahtarı çıkardığımda teybin kapanmasını istiyorum. şuanda teypte +12 ye bir adet sarı bir adet te kırmızı kablo bağlı. sarının +12 ye kırmızının ise kntak anahtarından gelen kabloya bağlamam lazım ancak bu kablonun hangisi olduğunu bilmiyorum. direksiyonun altındakilerden biri ama hangisi ? bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

not : diyeceksiniz ki orijinal teyp zaten anahtarı çıkarınca kapanıyor. evet ama onun kapanması biraz karmaşık. orijinal teybin soketinde can l ve can h diye iki kablo var. işte bu kablolardan sinyal geliyor. ama buradan gelen sinyal sadece teybin açılması veya kapanması için değil. göstergedeki bilgiler de bu kablolardan geliyor. yani burda bilgiler kodlu gidiyor.

biraz uzun oldu ama sanırım derdimi anlattım.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vallaha direksiyondan gelen kablolarla oynama derim başına iş alırsın bence 12 yi çakmaktan çek kontağı kapatınca kapanır

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gereksiz bi bilgi olabilir ama yinede söleyim.. orjinal teybin anahtarı çıkardığında kapanması yada kapanmamasını sağlayan bi ayar var... yani ben onu bi kere yaptım arabayı çalıştırıyorum teyip açılmıyo kendim açıyorum.. arabadan inerkende açık kalıyo kendin kapatıyosun.. ama unutsan bile 1 saat sonra kendi kapanıyomuş.. bilmiyorum senin durumuna uygun olur mu ama söleyim dedim..

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu ayar hakkında bilgim var. çok teşekkürler...

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maalesef çakmaktan elektrik olayı olmadı. çünkü arabayı stop edince oradaki elektriği kesiyor. dolayısıyla araba çalışmazken teyp dinlemek için illa kontağı açık tutmak gerekiyor, bu da çok sağlıklı değil benim bildiğim.

ben ise arabayı stop edip anahtarı çıkarınca kapanmasını istiyorum.

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bu işin çözümü kontak anahtarının oradaki plastiği söküp sol taraftaki,sinyal anahtarı soketi değil diğeri,oradan (+) alıp,teybin oraya çekiceksin.Burada da bir röle kullanıcaksın.Ordan aldığın elektriği sakın teybe verme.Gelen elektriği yalnızca röleyi tetiklemek için kullan.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilhan14 arkadaşımızın dediği gibi yapıp sinyal kolunun orda alttaki soketin sol kırmızı kablosundan elektrik alıp röleye bağladım. teybe doğrudan bağlamış olduğum sarı besleme kablosunu da röle kontaklarına bağladım. şuan anahtarı çıkarınca teyp kapanıyor. problem çözüldü. teşekkürler bilhan14...

Ekli dosyalar

• 080901_155306.jpg
    080901_155306.jpg
    42.2 KB · Görüntüleme: 150

ufkbskc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aracın orjinal teybinin soketinde ine kırmızı bi kablo var, bahsettiin kablo o.