Corsa C Tek Kapı Ses sistemi önerisi

taha.caliskan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar,2001 model tek kapılı Corsa c aracım var.Aracimda şuan Piranha double teyp,önlerde macoustic 16 cm midrange ve amfi olarak roadstar rda6150 3000 watt amfi mevcut.Önlerden çok güçlü ses alıyorum fakat arkalarda bass yada herhangi bir şey olmadığı için ses sadece önlerden geliyor ve beni tatmin etmiyor.Arkalara oval ördekbaş kolon koyma niyetim var çok aşırı kaliteli bir ses beklentim yok fakat beni tatmin edici bir ses almak istiyorum.Bass koyma gibi niyetim yok araçta LPG olduğu için bagaj yetmiyor.Onun dışında oval hoporlor yada başka hoporlor önerisi olan var mı ?

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar,2001 model tek kapılı Corsa c aracım var.Aracimda şuan Piranha double teyp,önlerde macoustic 16 cm midrange ve amfi olarak roadstar rda6150 3000 watt amfi mevcut.Önlerden çok güçlü ses alıyorum fakat arkalarda bass yada herhangi bir şey olmadığı için ses sadece önlerden geliyor ve beni tatmin etmiyor.Arkalara oval ördekbaş kolon koyma niyetim var çok aşırı kaliteli bir ses beklentim yok fakat beni tatmin edici bir ses almak istiyorum.Bass koyma gibi niyetim yok araçta LPG olduğu için bagaj yetmiyor.Onun dışında oval hoporlor yada başka hoporlor önerisi olan var mı ?
Taha bey gerçekten özür dilerim ama o iş o kadar kolay değil 1.si teyp çöp yeteri kadar destekleyemez sizde mecburen GAIN ayarı yapmak zorunda kalırsınız buda sesi bozar. 2. arkalara' da aynı midrange den bağlayın 2 takım 1 takım kapılara 1 takım pandizota hepsini amfiye bağlayın sadece pandizottakileri mono olarak bağlayın bas sesini onlar versin size yeter. Ama çok bişi beklemeyin... Hatta gürültü ve güçlü ses harici hiç bir şey beklemeyin. Ses 20 25 civarı iyi olur ama sonrası direkt bozulur.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bütçe nedir? Amfi max kaç rms veriyor

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
bütçe kısıtlı değilse alpine bakın opel soketleri ile uyumlu fakat sx-e modelleri tiz ağırlıklı çalıştığı için alpine subwoofer ile birlikte kullanırsanız çok iyi sonuç verecektir.