Corsa C ses sistemi yardım

ardakaan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhabalar. 2006 model corsa c kullanıcısıyım. Öncelikle size şu an elimde olan cihazları tanıtayım.
Pioneer ts-a6913iS oval takımım var. Bu ovaller 6994s gibi piyasada 90-100 liraya satılan seriden değil 3 yollu 80w rms ve ses kalitesi gerçekten başarılı.

Subwoofer olarak ise pioneer 306dvc var. 1000 watt 400rms. Biraz eski seri sedan clio symbolde bile ağzına kadar dolu olan bagaja rağmen harika çalıyor.

Amfi olarak ise Forwell POF4075 var. Amfimde şu an ovallerim ve sub bağlı. Ön kapıda ki coaxialler teybe bağlı. Amfi yeterli düzeyde benim için.

Şu anda babamın symbolünde bu sistem takılı. Pioneer mvh1400 teyp ile takılı. Çift rca kablosu çektik bas ayarı için. Ön kapısında da pioneer marka 13 cm tek yollu coaxial var. Ben symbolden bu 3 parçayı sökeceğim ve ilavelerle (teyp+ön kapı) corsama yerleştireceğim.

Tek korkum almayı düşündüğüm teybin konsolda ki görüntüyü bozacağı :mad:
Çünkü akşam konsolu gösteren teyp yani bizim araçlarda.

Almayı düşündüğüm teyp pioneer deh x3550ui. Teybi araştırdım çift amfi çıkışlı, mixtraxlı ve benim için hayati önem taşıyan özelliği; tuş ve ekranın renginin ayarlanması. Youtube da izledim turuncu renkte var. Bence çok sırıtmayacak konsolda. Peki sizce çok sırıtır mı?

Arkadaşlar şimdi gelelim benim ihtiyacıma. Ovalleri kullanmak istiyorum ama görüntüyü bozacak diye de korkuyorum. Sade bir pandizot çalışması ile çok sırıtmaz gerçi. Sanırım bizim arka yuvalar biraz sıkıntılı mid takımı koymak için. Bu arada bütün kablo tesisatım fazlasıyla hazır.

Ön kapıya 16 cm mid takımı düşünüyorum. Pioneer ts g172ci düşünüyorum.
Yada 16 cm kaliteli bir coaxial alıp (hertz dcx165) teybe girip, amfiye yine oval ve bassı mı bağlasam?
Dediğim gibi teyp + ön kapı hoparlörü almayı düşünüyorum. Bu iki parça + pandizot(80TL) için max 500 TL bütçem var. Önerilerinizi bekliyorum :confused:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aklındaki parçalar ve modeller bütçeni de düşünürsek başarılı.
ovallerin tonlaması çorsa c gibi küçük bir araçta yeterli gelir.
önlere coax yerine bir çift mid-tiz takımı kullanabilirsin.bunu ana üniteye direk bağlayabilirsin.yada ovalleri ana üniteye bağlayıp mid-tiz i amfiye girebilirsin.
arka taraftan ovallerden ve sub dan yeterince bas frekans gelecek zaten.