Corsa C stop lambası yardım

selim61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arka stop farlarında görsel bir değişiklik yapmak istiyorum.

Yaptığım araştırmalarda ;karartma ve folyolama şeklinde iki yöntem buldum önerileriniz nelerdir ?? resmini aşağıya koyuyorum yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

dscf0109wp.jpg

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece kırmızı olan yan kısmını siyah folyoyla kaplayan arkadaş vardı güzel olmuştu.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yandaki kırmızı yere siyah cam filmi çekerseniz çok şık durur. hem parlaklığını kaybetmemiş olur.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışığı geçiren şeffaf siyah stop boyaları var.bence onlardan alıp ful komple boya, ben aracıma öyle yaptım fena durmadı.daha öncesinde cam filmi uygulamıştım ama onu kesinlikle tavsiye etmem çünkü zamanla solup bağzı yerlerde atmalar oluyo çıkartmak istediğinizdede çıkmıyor.stopları temizletmek için 20 tl para saydım stoplarıda temizlerken mahfettiler:mad:.

jr1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şeffaf folyolar var siyah hem ışık yönünden de bir sorun olmuyor cam filminde tüm ampüller siyah görünüyor fakat şeffaf folyolar daha çok geçirdiği için ışığı renklerde bir problem olmuyor komple siyah şeffaf folyo ile kaplattırın bence stopları ben 20 tl ye yaptırmıştım arka 2 stop ve 2 sis lambasını

gkhanakman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence orjinal hali yeterince şık , arka tampondaki sis le vede tapmpondaki siyahlıkla bütünlük sağlıyor , kendi aracımda far karartma , sisleri folyo kaplama fln yaptım ama şuan tamamen orjinale döndüm , bence araca dışında görünüş için bişey yaplcaksa ,cam filmi , jant lastik yay ve egzos görüntü için yeterli diğer aksamların orjinalliği çok yakışıyo bence arabalara

+ opelin bu rengini hiç sewmem normalde ama maşallah araban çok güzel duruyor

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben zamanında şu şekilde ikinci el stopları aldım 30 TL den. (Önceden stop boyasıyla boyanmış)
attachment.php

Satan mahluğa özellikle belirttim bak kargo fiyatını düşük yaptır çok alırlar diye. O da gitmiş 28 TL kargo parasıyla istanbuldan Niğdeye yollamış.(Yemediği Küfür kalmadı) Saatlerce uğraştım güzelce temizledim. Sonra ışıkların olduğu kısımları bantladım. Zaten dikkat ederseniz ışıkların yandığı kısımla gözüken kırmızı kısımların sınırları bellidir. Yani bantı yapıştırırsın sonra maket bıçağıyla o izden gecince süper düz orjinal gibi olur. Bantladıktan sonra bahsedilen stop boyasıyla boyadım. Aylarca kullandım hiçbir sorun olmadı. Bence çok da güzel durdu. Tekrardan internete koyup aynı stopları 75 TL den satmıştım.

Yalnız sizin bunları yapıp uğraşmanıza hiç gerek yok. Transparan stop folyoları satılıyor. Alırsınız güzelce yan taraftaki kırmızı kısımlara uygularsınız. Orjinal bir görüntü olur. Geri dönüşü de kolay olur. Malum aracı satmak istediğinizde orjinal haliyle alıcı daha cok oluyor.

Bahsettiğim sadece kırmızı kısımların siyah stop boyası ile boyanmış hali;

attachment.php

attachment.php

Vectramızda sadece sinyallere ve 3. stopa uyguladığım transparan folyo;

picture.php

Transparan folyo en iyisi bence..

Ekli dosyalar

• 22 A?ustos 20112.jpg
    22 A?ustos 20112.jpg
    87.3 KB · Görüntüleme: 242
  • 22 A?ustos 2011.jpg
    22 A?ustos 2011.jpg
    90.6 KB · Görüntüleme: 235
  • stopppj.jpg
    stopppj.jpg
    13.5 KB · Görüntüleme: 235
Son düzenleme:

selim61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün sanayiye gittim arka stopları folyo ile kaplamaya 60 tl fiyat çektiler ve komple kaplarız dediler ben sadece kırmızı kısımları kaplamak itiyorum arkadaşlar bu folyoları kendim temin edip sadece kırmızı kısımlara uygulamak istiyorum nası bir yöntem izleyebilirim acaba yardımlarınız ve görüşleriniz için teşekkürler

selim61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:))