Corsa C Hareket Halinde stop etmesi (2003 Model)

tf677

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2003 Model Corsa C kasa araç kullanmaktayım. Yaklaşık 1 seneden fazladır aracımla haraket halinde iken özellikle rampa aşağı inerken vites düşüreceğim sırada debriyaja bastığım anda aracın devri direk 0 (sıfır)' a düşüyor ve araç stop ediyor. Haliyle rampa aşağı iniş halinde olduğum için 2 vitese alarak aracı vurdurarak tekrar çalışır hale getirerek yoluma devam ediyorum. Bu durum her rampa inişinde olmuyor zaman zaman yaşadığım bir sıkıntı sürekli olmuyor. Bu yüzden hangi ustaya gösterdiysem aracı bilgisayar ne kadar bağlayıp kontrol ettilerse de bir türlü herhangi bir hata kodu alamadılar. Araç hiç bir şekilde sorun belirtmiyor. Aracımda 3 senedir LPG bulunmakta bütün unsurları değerlendirerek ustalarla çeşitli kontrollerde bulunduk ama hiç bir şekilde problemin içinden çıkamadık. İnternet üzerinden herhangi bir araştırma yapmaya fırsatım olmadı. Birde forumda arkadaşlarımdan bilgi almak istedim. Başına bu duruma benzer bir olay gelen oldu mu acaba? veya bu konuda yardımcı olabilecek mekanik bilgi sahibi arkadaşlarından yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
:confused:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr ye bakıldı mı

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deneme imkanı varsa mazot pompa beyinini değiştirip bi deneyin.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr büyük ihtimalle...

hgorele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım aynı sorun bendede vardı cozumu gayet basit gidiyorsun salam bir ustaya kelebek bogazını sokup guzelce temizliyorlar(yuzeysel değil ozellikle sokerek bazıları yuzeysel sprey sıkıp gonderiyor)sokuldukten sonra kelebek bogazına gelen hortumla kacak varmı diye butun hortumlarıda kontrol ediyorlarki kesin birinde birşey var bende hortumların birinde kacak vardı onuda hallediyorsun sora sıkıntın geciyor.

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı soun vardı.öncelikle boğaz ve rölanti temizliği. olmadı ise egr

tf677

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım aynı sorun bendede vardı cozumu gayet basit gidiyorsun salam bir ustaya kelebek bogazını sokup guzelce temizliyorlar(yuzeysel değil ozellikle sokerek bazıları yuzeysel sprey sıkıp gonderiyor)sokuldukten sonra kelebek bogazına gelen hortumla kacak varmı diye butun hortumlarıda kontrol ediyorlarki kesin birinde birşey var bende hortumların birinde kacak vardı onuda hallediyorsun sora sıkıntın geciyor.

Teşekkür ederim dediğiniz gibi detaylı olarak hortumlar dahil olmak üzere ustama temizlik yaptırdım. Bayağa bir kurum çıktı temizlendi güzelce, şu an için bir sıkıntı yaşamadım inş. problemim çözülmüştür.

İlgilenen tüm arkadaşlara da teşekkürler.