Corsa C Şoför Tarafı Su Alıyor

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Biliyorum forumda çok var bu sorun hepsini okudum neredeyse ama hala bir çözüme ulaşamadım. Alt sacın çürümesinden korkuyorum artık.

Sorunumu şöyle izah edeyim ve yaptığım kontrollerden bahsedeyim;

Bundan 5-6 ay önce sadece döşeme plastiğinde terleme olurdu, bunu iç-dış sıcaklık ve kalorifere bağladım ama son 1ay içerisinde yer döşemesine parmağımı bastırdığımda yukarıya su çıkıyor, hatta geçen ortalığı karıştırdığımda sol arkada ıslaktı.

Kapı fitillerini kontrol ettim, delik çatlak vs yok yağmurdan sonra kapı eşiklerinede baktım su izi var mı diye yoktu.

Motor suyunda eksilme yok, cam suyuda aynı şekilde duruyor.

Araçtaki bütün suyu makine ile çekip kuruttum. Ön cam sol ve sağ taraftan döküp alttan baktım sadece sol ve orta taraftaki deliklerden aktı, sağdan dökünce sağ taraftan herhangi bir su akmadı ve döşeme yine ıslandı.

Su temiz, antifriz ve cam suyu gibi kokmuyor. Sorun sizce nerede olabilir, kendim yapabilir miyim ve yapamazsam kaportacıya mı elektrikçiye mi gitmem gerekir?

Teşekkürler

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende pedalların olduğu yerde hiç su yok, su döşeme plastiğinden sonra başlıyor. Ama attığınız videoda da biri aynı konudan müzdaripmiş sorun oymuş sanırım.

Yarın döşemenin üst kısmını söküp makmayı düşünüyorum, gelişmeleri yazarım tekrar.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bende pedalların olduğu yerde hiç su yok, su döşeme plastiğinden sonra başlıyor. Ama attığınız videoda da biri aynı konudan müzdaripmiş sorun oymuş sanırım.

Yarın döşemenin üst kısmını söküp makmayı düşünüyorum, gelişmeleri yazarım tekrar.
Kaputu açtığınızda sağda kalan sigorta panosunu söküp alt kısmında şase nin üzerinde bulunan tahliye deliğini kapatın. Zamanla içi tıkanıyor ve Oradan giren su alt tahliyeden çıkamazsa şu seviyesi yükseliyor ,şase içinde bulunan ek yerinden içeri giriyor başıma geldi.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
westinghouse un altından alır genellikle slikon çek

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Detaylı olarak westinghaus a kadar inemedim gerçi ama kabataslak incelememe göre o kısım silikon olarak sağlam duruyor. En son motor yağı, filtre ve polen filtresi değiştirttim. O kısımlardan kaçak olma ihtimali var mı?

Edit: westinghaus kısmına girmeme sebebim, aküyü sökmek istemedim, aküyü hiç değiştirmedim bugüne kadar çıkarsam elektronik aksamda sıfırlanma olur mu bios mantığı ile düşünsek?

Can_211

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Detaylı olarak westinghaus a kadar inemedim gerçi ama kabataslak incelememe göre o kısım silikon olarak sağlam duruyor. En son motor yağı, filtre ve polen filtresi değiştirttim. O kısımlardan kaçak olma ihtimali var mı?

Edit: westinghaus kısmına girmeme sebebim, aküyü sökmek istemedim, aküyü hiç değiştirmedim bugüne kadar çıkarsam elektronik aksamda sıfırlanma olur mu bios mantığı ile düşünsek?

Aküyü sökerseniz km sıfırlanır (Ana Km değil diğeri ) bide saat ve tarih değişir başkada bişe olmaz.Benim de şoför tarafında paspasın altında ıslaklık var.Nerden gelmiş bilmiyorum ilgilenmedim dahada bakmadım paspasın altına yarın bir bakayım kurumuş mu nerden gelmiş.

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu sorunu halen yaşayan varsa diye yazıyorum. eğer kanal temizliği vs. yaptırdıysanız ve su sorunu halen devam etmekteyse; araçtaki westinghouse parçasına baktırın. silecek fren hidroliği cam suyu olan bölmenin altında frene bağlı bir parça. benim aracımda westinghouse çevresindeki conta benzeri plastik yapı baya kötü durumdaydı. suyu camdan dökünce pedalların orda halıya damlatıyordu suyu. oranın çevresine silikon çekildi. takribi 3 saat süren bir işlem.